• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Gebrüder Weiss przejmuje działalność w zakresie działu transportu lotniczego i morskiego firmy Ipsen Logistics

29.07.2020 14:55 Źródło: Gebrüder Weiss
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Gebrüder Weiss przejmuje działalność w zakresie działu transportu lotniczego i morskiego firmy Ipsen Logistics

Partnerzy portalu

Gebrüder Weiss przejmuje działalność w zakresie działu transportu lotniczego i morskiego firmy Ipsen Logistics  - GospodarkaMorska.pl
Przy podpisywaniu umowy w Bremie (od lewej): Hans-Christian Specht i Eduard Dubbers-Albrecht (obaj partnerzy zarządzający w Ipsen Logistics) z Lothar Thoma (dyrektor zarządzający Air & Sea w Gebrüder Weiss) i Wolfram Senger-Weissem (prezes zarządu Gebrüder Weiss). (Źródło: Ipsen Logistics / Bettina Conradi)

Klienci czerpią korzyści z rozbudowy sieci. Gebrüder Weiss osiąga kolejny kamień milowy w zakresie globalnej strategii logistyki

Gebrüder Weiss przejmuje dużą część działalności operacyjnej Ipsen Logistics. Działająca na całym świecie firma logistyczna umacnia w ten sposób swoją pozycję w Niemczech i jednocześnie rozszerza swoją globalną sieć transportu lotniczego i morskiego, obejmującą spółki krajowe w Belgii, Polsce i Malezji. Nabycie podlega zatwierdzeniu przez organy ochrony konkurencji i niezbędnym procedurom zatwierdzania. Strony zobowiązały się do nieujawniania ceny nabycia. Krajowe spółki Ipsen w Maroku i Algierii nadal są partnerami kooperacyjnymi w sieci GW, ale przejęcie nie ma na nie wpływu, podobnie jak na Ipsen Industrial Packing w Bremie.

„Planowane przejęcie jest ważnym krokiem dla rozwoju naszego działu transportu lotniczego i morskiego. Gebrüder Weiss i Ipsen Logistics pasują do siebie nie tylko pod względem geograficznym, ale również pod względem zrozumienia usług i kultury. Dzięki tej wzmocnionej globalnej sieci możemy zaoferować zarówno klientom Ipsen, jak i naszym przyszłym pracownikom,nowe możliwości rozwoju", mówi Wolfram Senger-Weiss, prezes zarządu Gebrüder Weiss.

„Krajowe spółki Gebrüder Weiss w Europie, Azji, Ameryce i Oceanii to idealne przyczółki dla klientów Ipsen Logistics, którzy mogą teraz korzystać z globalnych rozwiązań logistycznych z jednego źródła”, mówi Lothar Thoma, dyrektor zarządzający działu transportu lotniczego i morskiego w Gebrüder Weiss. Szeroko zakrojone przejęcie działalności Ipsen Logistics jest częścią strategii wzrostu, którą Gebrüder Weiss realizuje od kilku lat w dziale transportu lotniczego i morskiego. Dopiero niedawno firma rozszerzyła swoją globalną sieć transportu lotniczego i morskiego o oddziały w Korei Południowej, Nowej Zelandii i Australii „Dzięki konsolidacji sieci w Niemczech i wejściu na rynek w Malezji nasze plany rozwoju zostały na razie zrealizowane”, dodaje Lothar Thoma. „W chwili obecnej najważniejsze rynki logistyczne na świecie są obsługiwane przez nasze własne firmy –lub przez dobrze skoordynowane spółki. Chcielibyśmy teraz zintegrować i jeszcze bardziej wzmocnić ten układ.” 

Ipsen: od dostawcy usług portowych do globalnego dostawcy usług logistycznych

Ipsen Logistics to przedsiębiorstwo, które w swojej 125-letniej historii przekształciło się z lokalnego dostawcy usług portowych w aktywną globalnie grupę logistyczną. Dział transportu lotniczego i morskiego zatrudnia w sumie 500 pracowników, z czego 180 pracuje w ośmiu lokalizacjach w samych Niemczech. Planują i wdrażają oni światowe rozwiązania logistyczne w zakresie transportu lotniczego i morskiego dla klientów z różnych branż. Poza samym transportem obejmują one dodatkowe usługi, takie jak odprawa celna, magazynowanie, pakowanie, kontrola jakości lub zarządzanie zwrotami, a także usługi w zakresie skonsolidowanych usług kontenerowych lub multimodalnych koncepcji przewozu z i do portów morskich.„Dajemy naszym pracownikom nową perspektywę na przyszłość i cieszymy się, że znaleźliśmy w Gebrüder Weiss nabywcę, który zapewni firmie dalsze funkcjonowanie i zabezpieczy miejsca pracy”, mówią dwaj udziałowcy zarządzający firmą Ipsen Logistics GmbH, Eduard Dubbers-Albrecht i Hans-Christian Specht.

O Gebrüder Weiss

Firma Gebrüder Weiss, zatrudniająca ponad 7.300 pracowników, posiadająca 150zakładów i osiągająca roczne obroty w wysokości 1,7mld euro (2019), jest jednym z wiodących przedsiębiorstw transportowych i logistycznych wEuropie. Pod szyldem Gebrüder Weiss Holding AG, z siedzibą w Lauterach (Austria), spółka łączy główne zakresy działalności, takie jak transport lądowy, lotniczy imorski oraz logistyka, a także szereg wysokowyspecjalizowanych rozwiązań branżowych i spółek zależnych –w tym doradztwo logistyczne x|vise, tectraxx (specjalista branżowy dla firm high-tech), dicall (rozwiązania komunikacyjne, badania rynku, szkolenia), Rail Cargo (transport kolejowy) oraz Gebrüder Weiss Parcel Service, współudziałowiec austriackiej firmy DPD. Te rozwiązanie umożliwia koncernowi szybkie i elastyczne reagowanie na potrzeby klientów. Dzięki szerokiemu zakresowi działań ekologicznych, ekonomicznych i społecznych to rodzinne przedsiębiorstwo, którego historia w sektorze transportu sięga ponad 500 lat wstecz, jest dziś uważane za pioniera w zakresie zrównoważonego zarządzania.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.