• <
gryfia_70lat

Fjord Line wystartował z najszybszym połączeniem pomiędzy Norwegią a UE

ac

07.07.2021 11:46 Źródło: promy24.com
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Fjord Line wystartował z najszybszym połączeniem pomiędzy Norwegią a UE

Partnerzy portalu

Fjord Line wystartował z najszybszym połączeniem pomiędzy Norwegią a UE - GospodarkaMorska.pl
Fot. Fjord FSTR / Fjord Line

Po wielu miesiącach oczekiwania norweski operator promowy Fjord Line wprowadził do obsługi swoich połączeń nowy prom - Fjord FSTR.

Nowy katamaran rozpoczął swój pierwszy oficjalny rejs pomiędzy Hirtshals i Kristiansand w ubiegły piątek, 25.06 o godzinie 10:00.

Stało się to możliwe, między innymi z uwagi na rosnącą liczbę pasażerów, którym wolno podróżować przez granice oraz usuwanie coraz większej liczby ograniczeń w podróżowaniu, dzięki czemu Fjord Line otrzymał wreszcie możliwość rozpoczęcia rejsów.

Początkowa liczba jednej przeprawy w obie strony została zwiększona, począwszy od 1 lipca 2021, do dwóch rejsów w każdą ze stron według następującego harmonogramu:

Prom z Hirtshals do Kristiansand codziennie godz.10:00, 17:00,

Prom z Kristiansand do Hirtshals codziennie godz. 13:30, 20:15.

Najszybsze połączenie promowe między Norwegią a UE

Fjord FSTR wykonuje rejsy między Hirtshals i Kristiansand w zaledwie 2 godziny i 15 minut, dając tym samym możliwość szybkiego transportu ciężarówek i naczep poprzez cieśninę Skagerrak.

Niestety z uwagi na fakt, że jest to jednostka szybka (high speed craft), Fjord FSTR nie może przewozić towarów niebezpiecznych ADR.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.