• <
KONGSBERG_2023

Dwie głowy państwa, jedna Alfa Laval

Partnerzy portalu

Fot. Alfa Laval

31 stycznia firma Alfa Laval powitała w swojej siedzibie w Lund wyjątkowych gości: Jego Królewską Mość Króla Szwecji Karola XVI Gustawa i Jego Ekscelencję Emmanuela Macrona, Prezydenta Francji.

W ramach francuskiej wizyty państwowej w Szwecji, koncentrującej się na transformacji energetycznej, Alfa Laval zaprezentowała swoje technologie, które mogą pomóc w zwiększeniu efektywności energetycznej i dostępności czystej energii. Szczególny nacisk położono na wymienniki ciepła, które są istotnym elementem układanki transformacji energetycznej, w tym pierwszy na świecie wymiennik wykonany ze stali wolnej od paliw kopalnych (o nazwie Concept Zero). Wizyta obejmowała zwiedzanie fabryki Alfa Laval w Lund – największej na świecie wytwórni wymienników ciepła.

Związki Alfa Laval z Francją sięgają daleko wstecz. Jak powiedział prezes Alfa Laval Tom Erixon w swoim przemówieniu powitalnym: "Mamy długotrwałe i silne relacje z Francją, które zacieśniły się w ostatnich latach, napędzane innowacjami i wspólnym celem wspierania zielonej transformacji. Jesteśmy obecni we Francji od ponad 100 lat, z biurami sprzedaży, ośrodkami badawczo-rozwojowymi i zakładami produkcyjnymi. Zatrudniamy ponad 1000 osób w 6 lokalizacjach we Francji. Nasza firma została założona przez Szweda francuskiego pochodzenia, Gustafa de Lavala".

Podczas wizyty szwedzki minister edukacji Mats Persson i francuska minister szkolnictwa wyższego i badań Sylvie Retailleau podpisali również list intencyjny ustanawiający współpracę między Szwecją a Francją w zakresie badań nad energią jądrową. "Alfa Laval zaopatruje przemysł nuklearny od 1964 roku" – powiedziała Madeleine Gilborne, szefowa działu czystych technologii i wiceprezes ds. energii. "Obecnie ponad 4 000 wymienników ciepła Alfa Laval można znaleźć w 70 procentach wszystkich istniejących elektrowni jądrowych".

Strategia biznesowa Alfa Laval opiera się na wspieraniu zrównoważonej transformacji w działach Energy, Food & Water i Marine. Naszym celem jest wywieranie pozytywnego wpływu poprzez nasze technologie. Obecnie połowa energii produkowanej w Europie nie jest wykorzystywana i jest marnowana. To wielki zaszczyt pokazać w takim gronie, że dysponujemy technologiami, które już teraz robią dużo, aby zmienić i przekształcić krajobraz energetyczny.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.