• <
siemens_gamesa_2022

Dwa statki Hapag-Lloyd wróciły do normalnej służby po negatywnych wynikach testów na obecność COVID-19 wśród ich załóg

PMK

23.07.2020 06:08
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Dwa statki Hapag-Lloyd wróciły do normalnej służby po negatywnych wynikach testów na obecność COVID-19 wśród ich załóg

Partnerzy portalu

Dwa statki Hapag-Lloyd wróciły do normalnej służby po negatywnych wynikach testów na obecność COVID-19 wśród ich załóg - GospodarkaMorska.pl

Niemiecki przewoźnik Hapag-Lloyd potwierdził, że na jego dwóch statkach kontenerowych pod banderą USA, Philadelphia Express i St. Louis Express, nie ma już osób zarażonych COVID-19.

W dniu 13 lipca firma poinformowała, że ​​jeden członek załogi każdego statku uzyskał wynik pozytywny na obecność COVID-19. Zarażeni marynarze zostali natychmiast poddani kwarantannie.

Wszyscy pozostali członkowie załogi również zostali poddani testom.

- Załoga każdego statku przeszła pomyślnie testy i oba nasze statki są dopuszczone do normalnej eksploatacji - powiedział Hapag-Lloyd w dzisiejszej aktualizacji.

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń, Philadelphia Express o ładowności  3,237 TEU opuścił Norfolk z czterodniowym opóźnieniem 18 lipca. Statek przypłynie do Antwerpii 27 lipca.

 - Zostaną zorganizowane niezbędne środki naprawcze i spodziewamy się, że przywrócimy jednostkę do harmonogramu podczas następnej rotacji w USA - dodał Hapag-Lloyd.

Z kolei St. Louis Express o ładowności 3,237 TEU opuścił Savannah zgodnie z planem i dotarł do Norfolk 20 lipca. Statek zakończył operacje ładunkowe, został dopuszczony do wyjścia i wypłynął z Norfolk 21 lipca. Przewidywany czas przybycia St. Louis Express do Antwerpii to 30 lipca.

Oba statki są kontrolowane przez amerykańską spółkę zależną Hapag-Lloyd, Hapag-Lloyd USA LLC, i są rozmieszczone w usłudze Atlantic Loop 3 (AL3), która łączy Stany Zjednoczone i Europę.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.