Niemiecki przewoźnik Hapag-Lloyd potwierdził, że na jego dwóch statkach kontenerowych pod banderą USA, Philadelphia Express i St. Louis Express, nie ma już osób zarażonych COVID-19.
W dniu 13 lipca firma poinformowała, że jeden członek załogi każdego statku uzyskał wynik pozytywny na obecność COVID-19. Zarażeni marynarze zostali natychmiast poddani kwarantannie.
Wszyscy pozostali członkowie załogi również zostali poddani testom.
- Załoga każdego statku przeszła pomyślnie testy i oba nasze statki są dopuszczone do normalnej eksploatacji - powiedział Hapag-Lloyd w dzisiejszej aktualizacji.
Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń, Philadelphia Express o ładowności 3,237 TEU opuścił Norfolk z czterodniowym opóźnieniem 18 lipca. Statek przypłynie do Antwerpii 27 lipca.
- Zostaną zorganizowane niezbędne środki naprawcze i spodziewamy się, że przywrócimy jednostkę do harmonogramu podczas następnej rotacji w USA - dodał Hapag-Lloyd.
Z kolei St. Louis Express o ładowności 3,237 TEU opuścił Savannah zgodnie z planem i dotarł do Norfolk 20 lipca. Statek zakończył operacje ładunkowe, został dopuszczony do wyjścia i wypłynął z Norfolk 21 lipca. Przewidywany czas przybycia St. Louis Express do Antwerpii to 30 lipca.
Oba statki są kontrolowane przez amerykańską spółkę zależną Hapag-Lloyd, Hapag-Lloyd USA LLC, i są rozmieszczone w usłudze Atlantic Loop 3 (AL3), która łączy Stany Zjednoczone i Europę.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni