Hapag-Lloyd wykrył obecność COVID-19 na pokładzie dwóch swoich statków pływających pod banderą USA.
Niemiecka grupa zajmująca się transportem kontenerów stwierdziła, że przypadki zostały potwierdzone na jednostkach Philadelphia Express i St. Louis Express, obu rozmieszczonych w usłudze Atlantic Loop 3 (AL3). Jeden członek załogi na każdym statku uzyskał wynik pozytywny na obecność COVID-19.
- Marynarze są poddawani kwarantannie i mamy nadzieję na szybki powrót do zdrowia. Wszyscy pozostali członkowie załogi na statku są izolowani, monitorowani i również zostaną poddani testom - powiedział Hapag-Lloyd w oświadczeniu. - Obecnie oceniamy potencjalny wpływ tego zdarzenia na operacje statków i ładunków, a terminy cumowania dla kolejnych portów rotacji zostaną odpowiednio dostosowane - dodał.
Usługa AL3 firmy Hapag-Lloyd łączy porty wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych (i Houston) z północną Europą przy użyciu sześciu statków kontenerowych pod banderą USA.
Dane AIS pokazują, że MV Philadelphia Express jest obecnie na kotwicy w pobliżu Norfolk w Wirginii po przybyciu z Savannah w stanie Georgia. MV St. Louis Express jest obecnie w drodze z Houston do Savannah.
Pod koniec ubiegłego miesiąca dziesięciu członków załogi uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa na pokładzie MV Maersk Idaho, co uważano za pierwsze zgłoszone ognisko wirusa na amerykańskim statku handlowym.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni