• <

CMA CGM mocno odbił się po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusem

PMK

07.09.2020 16:00
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski CMA CGM mocno odbił się po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusem

Partnerzy portalu

CMA CGM mocno odbił się po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusem - GospodarkaMorska.pl
CMA CGM

Grupa transportu kontenerowego CMA CGM w piątek poinformowała o wyższych zyskach za drugi kwartał i powiedziała, że spodziewa się ponownej poprawy wyników w bieżącym kwartale, ponieważ sektor żeglugi szybko odzyskuje siły po zakłóceniach spowodowanych pandemią koronawirusa.

CMA CGM z siedzibą we Francji odnotował zysk netto w wysokości 136 mln USD w drugim kwartale w porównaniu ze stratą 109 mln USD z poprzedniego roku.

Podstawowe zyski przed odliczeniem odsetek, podatków i amortyzacji wzrosły o 26% do 1,2 mld USD, ponieważ korzystne stawki frachtowe i niższe koszty, w połączeniu z niższymi cenami ropy i programem wydajności, zrównoważyły ​​spadek sprzedaży spowodowany kryzysem.

- W miarę stopniowego znoszenia środków blokujących, przewożone wolumeny odbiły się silnie od maja w wyniku połączonego efektu odbudowy zapasów i gwałtownego ożywienia w konsumpcji towarów, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych - napisano w oświadczeniu. - Obecna silna dynamika rynku przewozów, napędzana zarówno wolumenami, jak i stawkami frachtowymi, powinna pozwolić grupie na dalszą znaczną poprawę marży operacyjnej w porównaniu z drugim kwartałem.

Ożywienie działalności, które odzwierciedla również wzrost sprzedaży e-commerce i przejście na fracht morski przez niektóre firmy borykające się z zatrzymanymi trasami lotniczymi, powinno ograniczyć spadek wolumenów sektora transportu kontenerowego w 2020 roku do 3-5%.

W Libanie firma wznowiła normalne zawinięcia do portu w Bejrucie po wybuchu w zeszłym miesiącu, który zdewastował część miasta, ale spowodował ograniczone szkody w terminalu kontenerowym.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.