• <
smartre_2023

CMA CGM mocno odbił się po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusem

PMK

07.09.2020 16:00
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski CMA CGM mocno odbił się po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusem

Partnerzy portalu

CMA CGM mocno odbił się po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusem - GospodarkaMorska.pl
CMA CGM

Grupa transportu kontenerowego CMA CGM w piątek poinformowała o wyższych zyskach za drugi kwartał i powiedziała, że spodziewa się ponownej poprawy wyników w bieżącym kwartale, ponieważ sektor żeglugi szybko odzyskuje siły po zakłóceniach spowodowanych pandemią koronawirusa.

CMA CGM z siedzibą we Francji odnotował zysk netto w wysokości 136 mln USD w drugim kwartale w porównaniu ze stratą 109 mln USD z poprzedniego roku.

Podstawowe zyski przed odliczeniem odsetek, podatków i amortyzacji wzrosły o 26% do 1,2 mld USD, ponieważ korzystne stawki frachtowe i niższe koszty, w połączeniu z niższymi cenami ropy i programem wydajności, zrównoważyły ​​spadek sprzedaży spowodowany kryzysem.

- W miarę stopniowego znoszenia środków blokujących, przewożone wolumeny odbiły się silnie od maja w wyniku połączonego efektu odbudowy zapasów i gwałtownego ożywienia w konsumpcji towarów, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych - napisano w oświadczeniu. - Obecna silna dynamika rynku przewozów, napędzana zarówno wolumenami, jak i stawkami frachtowymi, powinna pozwolić grupie na dalszą znaczną poprawę marży operacyjnej w porównaniu z drugim kwartałem.

Ożywienie działalności, które odzwierciedla również wzrost sprzedaży e-commerce i przejście na fracht morski przez niektóre firmy borykające się z zatrzymanymi trasami lotniczymi, powinno ograniczyć spadek wolumenów sektora transportu kontenerowego w 2020 roku do 3-5%.

W Libanie firma wznowiła normalne zawinięcia do portu w Bejrucie po wybuchu w zeszłym miesiącu, który zdewastował część miasta, ale spowodował ograniczone szkody w terminalu kontenerowym.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.