• <
KONGSBERG_2023

Chiński armator z dużym zamówieniem na etanowce

PMK

27.08.2020 22:18
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Chiński armator z dużym zamówieniem na etanowce

Partnerzy portalu

Chiński armator z dużym zamówieniem na etanowce - GospodarkaMorska.pl
HHI

Chiński armator Zhejiang Satellite Petrochemical (STL) podpisał kontrakty na budowę czterech statków do transportu etanu typu VLEC, z południowokoreańskimi stoczniami Hyundai Heavy Industries i Samsung Heavy Industries, o łącznej wartości 441 milionów dolarów.

Każdej stoczni powierzono budowę dwóch jednostek, których dostawy zaplanowano na drugi kwartał 2022 roku.

Łącznie armatorowi potrzeba sześciu nowych statków, aby wesprzeć przewidywany wzrost produkcji w drugim etapie rozwoju nowej instalacji produkcji etanu STL w Lianyungang.

STL poinformowało w zgłoszeniu regulacyjnym, że jeszcze 2 statki zostały wyczarterowane od Tianjin Southwest Shipping Co. i że szuka potencjalnych nabywców, któzy ponownie wydzierżawią statki firmie. Oczekuje się, że Tianjin Southwest Maritime zamówi tankowce etanowe w chińskiej stoczni.

Trzy VLEC są budowane przez Samsunga, a trzy pozostałe przez HHI. Wszystkie sześć jednostek zamówionych w 2019 roku ma zostać dostarczonych w 2020 roku. Według STL, będą to największe jednostki transportujące etan na świecie.

Francuski specjalista ds. systemów magazynowania skroplonego gazu ziemnego, GTT, został wybrany do dostarczenia technologii membranowej dla sześciu VLEC, które będą jednostkami wielogazowymi z możliwością transportu etanu i kilku innych rodzajów gazu, takich jak propylen, LPG, etylen.

Zbiornikowce będą również przygotowane do transportu LNG, co pozwoli statkom w przyszłości przewozić ten bez konieczności przebudowy zbiorników ładunkowych.

Każdy statek jest wyceniany na około 122 miliony, zgodnie z danymi VesselsValue.

Po dostarczeniu wszystkie nowe jednostki będą używane do transportu surowców z Teksasu do nowego zakładu w Lianyungang.

etmal_790x120_gif_2020
Tagi:
etan
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.