• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Kryzys COVID-19 mocno odbił się na przeładunkach Portu Hamburg

PMK

27.08.2020 22:30
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Kryzys COVID-19 mocno odbił się na przeładunkach Portu Hamburg

Partnerzy portalu

Kryzys COVID-19 mocno odbił się na przeładunkach Portu Hamburg - GospodarkaMorska.pl
Port Hamburg

Największy port uniwersalny w Niemczech, Port w Hamburgu, odczuł negatywne skutki pandemii COVID-19 w pierwszej połowie tego roku.

W pierwszych sześciu miesiącach 2020 roku przeładunki w tamtejszych terminalach wyniosły zaledwie 61,2 mln ton, co stanowi 12-procentowy spadek w porównaniu z 69,6 mln ton, odnotowanymi w zeszłym roku.

Import odnotował największy spadek wolumenu w porównaniu z rokiem poprzednim. Był o 16,3 procent niższy w pierwszych sześciu miesiącach i wyniósł 33,7 miliona ton. Z kolei eksport wyniósł 27,5 miliona ton, o 6,1 procent mniej niż rok temu.

Przeładunki drobnicowe były o 12,2% mniejsze i wyniosły 42,5 mln ton, a przeładunki masowe o 11,7% i wyniosły 18,7 mln ton.

- Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z tego trendu, ale spadek przepustowości w pierwszej połowie spowodowany pandemią poważnie dotknął wszystkie porty w Europie Północnej - powiedział Axel Mattern, dyrektor marketingu Portu w Hamburgu.

Pomimo wyzwań, port nadal świadczy usługi przeładunkowe i logistyczne w trybie 24/7.

- Dzięki terminalom przeładunkowym, dostawcom usług logistycznych oraz usługom transportu w głębi lądu, port pozostaje w pełni operacyjny - dodał Mattern. - W ostatnich dwóch miesiącach udało się ustabilizować rejsy statków. Ponieważ gospodarka w Chinach i Europie stopniowo się ożywia, jestem przekonany, że w międzyczasie osiągnęliśmy najniższy punkt spadku przepustowości morskiej spowodowany pandemią i zobaczymy pierwsze zauważalne ożywienie i poprawę sytuacji do końca roku – dodał.

bulk_cargo_port_szczecin
Tagi:
port hamburg

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.