• <
BOTA_2023

CEVA Logistics w konsorcjum globalnej dystrybucji szczepionek na COVID-19

ew

28.01.2021 13:06 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski CEVA Logistics w konsorcjum globalnej dystrybucji szczepionek na COVID-19

Partnerzy portalu

CEVA Logistics w konsorcjum globalnej dystrybucji szczepionek na COVID-19 - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, podpisała porozumienie z Abu Dhabi Ports o współpracy z Konsorcjum Hope. Konsorcjum jest organizacją partnerstwa publiczno-prywatnego z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), utworzone jako odpowiedź na wyzwania logistyczne związane z ogólnoświatową dystrybucją szczepionek przeciw COVID-19.

Konsorcjum Hope, któremu przewodniczy Departament Zdrowia Abu Zabi, zrzesza największych graczy specjalizujących się w zarządzaniu łańcuchami dostaw w Emiratach Arabskich. W jego skład wchodzą Etihad Cargo, Abu Dhabi Ports, Rafed (oddział ADQ, należący do Abu Dhabi Developmental, odpowiada za zakupy w sektorze opieki zdrowotnej), Skycell specjalizujący się w transportach w temperaturze kontrolowanej oraz grupa specjalnie wybranych międzynarodowych firm logistycznych, w tym CEVA Logistics.

Dystrybucja miliardów szczepionek

Celem powołania Konsorcjum jest zapewnienie sprawnej obsługi dostaw szczepionek wraz ze wzrostem ich światowej produkcji. Konsorcjum ma zagwarantować kompleksowe rozwiązania logistyczne do zarządzania łańcuchami dostaw w dowolnym miejscu na świecie, tj. transport, planowanie zapotrzebowania, zaopatrzenie oraz infrastruktura IT. Do końca roku zamierza osiągnąć zdolność do dystrybucji miliardów dawek szczepionek od wszystkich producentów.

Światowy lider CEVA Logistics oferuje usługi globalne i lokalne

Jako światowy lider w branży logistycznej, CEVA współpracuje zarówno z dużymi międzynarodowymi przedsiębiorstwami, jak też średnimi i małymi firmami. Oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu logistyki kontraktowej oraz zarządzania transportem, dzięki czemu może wspierać zarówno dostawy od producentów jak i dystrybucję szczepionek do odbiorców końcowych na całym świecie.

Guillaume Col, dyrektor operacyjny CEVA Logistics, podsumowuje: „Wciąż trwająca globalna pandemia oznacza, że dla branży logistycznej zagwarantowanie globalnej ciągłości dostaw szczepionek pozostaje numerem jeden na liście priorytetów. Nasze wyspecjalizowane zespoły Health Care i Pharma mają duże doświadczenie w organizacji dostaw szczepionek i produktów farmaceutycznych. Jesteśmy dumni, że dzięki sieci magazynów i pojazdów z kontrolowaną temperaturą, będziemy mogli wspierać Konsorcjum Hope w osiągnięciu celu".

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.