• <
gryfia_70lat

Były doradca armii USA: Ukraina, by odblokować swoje porty, powinna dostać więcej rakiet i ciężkiego uzbrojenia

gm

31.05.2022 09:12 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Były doradca armii USA: Ukraina, by odblokować swoje porty, powinna dostać więcej rakiet i ciężkiego uzbrojenia

Partnerzy portalu

Były doradca armii USA: Ukraina, by odblokować swoje porty, powinna dostać więcej rakiet i ciężkiego uzbrojenia - GospodarkaMorska.pl

Ukraina, by przepędzić część rosyjskiej floty i odblokować swoje porty, powinna dostać więcej rakiet i ciężkiego uzbrojenia - ocenił w rozmowie z telewizją Sky News były doradca armii amerykańskiej Mark Voyger.

"To naprawdę ważne; to, co dzieje się na Morzu Czarnym, nie zostaje jedynie na Morzu Czarnym, ale stwarza światowy kryzys, który może również dotknąć Europy" - wyjaśnił rozmówca Sky News.

Komentując decyzję UE o nałożeniu embarga na import rosyjskiej ropy, Voyger przyznał, że jest to "wydarzenie wielkiej wagi", które pomoże wspólnocie odzyskać energetyczną niezależność od Rosji.

"Ten proces kończy używanie przez Rosji tzw. broni energetycznej. Kreml nie będzie już w stanie wpływać na proces decyzyjny europejskich stolic, szczególnie tych na wschodzie kontynentu, które niemal zupełnie polegają na rosyjskim surowcu" - ocenił Voyger.

Fot. Depositphotos


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.