• <
konferencj_platforma_lng_2023

Barbara Melvin, COO Zarządu Portów w Karolinie Południowej – Kobietą Roku 2021 SCMA

zc

07.03.2021 22:45 Źródło: SC Ports
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Barbara Melvin, COO Zarządu Portów w Karolinie Południowej – Kobietą Roku 2021 SCMA

Partnerzy portalu

Barbara Melvin, COO Zarządu Portów w Karolinie Południowej – Kobietą Roku 2021 SCMA - GospodarkaMorska.pl
scspa.com

Stowarzyszenie Producentów Karoliny Płd (SCMA) przyznało tytuł Kobiety Roku 2021 Barbarze Melvin. Dyrektor operacyjną Zarządu Portów Karoliny Południowej odznaczono za nieustanne wsparcie sektora produkcyjnego.

To niesamowity zaszczyt być docenioną przez SCMA (The South Carolina Manufacturers Alliance), bardzo szanowaną organizację, której członkowie powierzają import i eksport swoich towarów, naszej opiece. Produkcja jest kluczową częścią gospodarki naszego stanu i jestem dumna, że nasza praca w SC Ports codziennie wspiera ten przemysł ”- powiedziała Melvin.

„Przyjmuję nagrodę SCMA Woman of the Year Award w imieniu naszego zespołu SC Ports i szerszej społeczności morskiej i mam nadzieję, że będziemy widzieć więcej wspaniałych kobiet w branży produkcyjnej i logistycznej”.

Melvin jest jedną z niewielu kobiet w kraju, która pełni funkcję dyrektora operacyjnego portu. W swojej pracy dba o to, aby port w Charleston pozostał konkurencyjny na rynku światowym jako jeden z 10. najlepszych portów kontenerowych w USA. Barbara zarządza wieloma kluczowymi projektami infrastrukturalnymi, w tym terminalem Hugh K. Leatherman, który wkrótce rozpocznie działalność, oraz wartym 558 milionów dolarów projektem pogłębienia portu, dzięki któremu Karolina Płd. uzyska najgłębszy port na wschodnim wybrzeżu (52 stopy).

Przez ostanie 23 lata Barbara zajmowała w porcie stanowiska kierownicze. To dało jej głębokie zrozumienie operacji portowych i społeczności morskiej” - powiedział Jim Newsome dyrektor generalny SC Ports. Newsome dodaje, że „dzięki wnikliwości i inteligencji Barbara świetnie radzi sobie ze złożonymi projektami i jest doskonałym liderem, poświęcającym czas na poznanie swojego zespołu. Barbara odgrywa kluczową rolę w sukcesie w SC Ports”.

Zaawansowany sektor produkcyjny Karoliny Płd. i porty SC są ze sobą nierozerwalnie powiązane. SC Ports przewozi towary, opony i pojazdy dla producentów w całej Karolinie Południowej. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Darla Moore School of Business na Uniwersytecie stanowym, w ciągu ostatniej dekady podwoił się wolumen ładunków portowych w Charleston.

Uzasadniając wybór laureatki Sara Hazzard, prezes i dyrektor generalny South Carolina Manufacturers Alliance, powiedziała: „Wiedza i doświadczenie, którymi dzieli się Barbara jest nieocenionym wsparciem dla branży produkcyjnej. Dzięki swojej pracy w SC Ports Barbara wspiera producentów we wszystkich sektorach przemysłu, w całym stanie. Barbara jest pasjonatką, która z oddaniem pracuje by połączone porty w Karolinie Południowej pozostały w światowej czołówce. Cieszymy się, że możemy wręczyć Barbarze nagrodę Kobiety Roku 2021 SCMA.”

Melvin została uhonorowana podczas wirtualnej ceremonii wręczenia nagród. Wśród poprzednich laureatek wyróżnienia Kobieta Roku znalazły się Sky Foster, kierownik ds. Komunikacji w BMW oraz dyrektor generalna Nephron Pharmaceuticals, Lou Kennedy.

Zarząd Portów Karoliny Południowej (SCPA) ustanowiony był przez Zgromadzenie Ogólne stanu w 1942 r. SCPA jest właścicielem i operatorem publicznych portów morskich i obiektów intermodalnych w Charleston, Dillon, Georgetown i Greer. Porty te są motorem rozwoju gospodarczego stanu Karolina Płd. Operacje portowe zapewniają łącznie 225 000 miejsc pracy i generują prawie 63,4 mld USD. SCPA wkrótce będzie mogło poszczycić się najgłębszym portem na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. W radzie nadzorczej Zarządu Portów Karoliny Południowej zasiada jedna kobieta i 8. mężczyzn. Z kolei w Zarządzie Portu zasiadają 3 kobiety i 4. mężczyzn.

Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.