• <

APM Terminals, PNTC opracuje nowy obiekt do przeładunku suchych ładunków masowych

PMK

29.10.2020 14:59
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski APM Terminals, PNTC opracuje nowy obiekt do przeładunku suchych ładunków masowych

Partnerzy portalu

APM Terminals, PNTC opracuje nowy obiekt do przeładunku suchych ładunków masowych  - GospodarkaMorska.pl
Port Poti

APM Terminals Poti (APMT) i Poti New Terminals Corporation (PNTC) połączyły siły, aby wspólnie opracować nowy obiekt do przewozu ładunków masowych po północnej stronie gruzińskiego portu morskiego Poti.

W ramach umowy APMT zainwestuje w budowę nowego falochronu, 400 m ściany nabrzeża oraz pogłębianie do 13,5 m zanurzenia statku. Z drugiej strony, PNTC zainwestuje w budowę nowego obiektu do przewozu ładunków suchych i masowych, obejmującego rozległy plac i połączenie kolejowe w Poti.

Umowa jest uzależniona od spełnienia określonych warunków, takich jak uzyskanie niezbędnych pozwoleń na budowę.

- Jest to ważny kamień milowy w realizacji naszych ambicji, aby opracować najlepsze w swojej klasie rozwiązanie logistyczne w Porcie Morskim Poti, które obejmuje nowoczesny obiekt do przewozu ładunków suchych masowych, zdolny pomieścić statki Panamax i obsługiwać różne rodzaje ładunków na 25 hektarach niestandardowego obszaru - powiedział Keld Mosgaard Christensen, dyrektor zarządzający APM Terminals Poti.

- Ta infrastruktura sprawi, że łańcuch dostaw będzie bardziej wydajny i skuteczny dla lokalnych oraz regionalnych właścicieli ładunków – dodał.

Nowy obiekt do przewozu ładunków masowych zostanie zbudowany w pierwszej fazie projektu budowy portu i oczekuje się, że wygeneruje dodatkowe około 10 mln ton ładunków masowych.

- Dzięki bezprecedensowo znaczącym inwestycjom w nadchodzących latach podczas fazy 1 i fazy 2 w rozwój nowego portu głębinowego w Poti, APM Terminals jasno pokazuje nasze zaufanie do zrównoważonej przyszłości gruzińskiego korytarza logistycznego i ciągłego rozwoju krajowego i regionalnych gospodarek, które będą stymulować biznes - dodaje Christensen.

Port morski Poti jest największym portem w Gruzji, obsługującym płynne i suche ładunki masowe, promy pasażerskie i 85% ruchu kontenerowego w Gruzji.

Firma APM Terminals kupiła port w kwietniu 2011 roku i od tego czasu zainwestowała ponad 80 milionów dolarów w modernizację infrastruktury i obiektów usługowych.

W 2020 roku APM Terminals Poti ogłosiło plany stworzenia portu głębinowego poprzez zainwestowanie ponad 250 milionów dolarów prywatnego kapitału w fazę 1 i znaczną kwotę w fazę 2 w rozległy rozwój infrastruktury i nadbudowy portu.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.