• <

12 milionów dolarów dotacji dla amerykańskich autostrad morskich

kw

22.09.2023 14:04
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski 12 milionów dolarów dotacji dla amerykańskich autostrad morskich

Partnerzy portalu

Administracja Morska Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych (MARAD) przekazał znaczną sumę środków w wysokości blisko 12 milionów dolarów na rozwinięcie ośmiu projektów autostrad morskich, które obejmują różne regiony kraju.

Fundusze zostały przyznane w ramach programu United States Marine Highway Program (USMHP), którego celem jest usprawnienie transportu towarów przez sieć żeglownych dróg wodnych, a także rozszerzenie dostępności usług transportu wodnego w różnych stanach, w tym na Alasce, w Illinois, Indianie, Luizjanie, Teksasie, Waszyngtonie i Wisconsin.

- Inicjatywa dotycząca autostrad morskich w Stanach Zjednoczonych skupia się na zwiększeniu efektywności transportu towarów poprzez drogi wodne naszego kraju - zaznaczyła Administrator ds. Morskich, Ann Phillips. - Nasz cel to integracja wewnętrznych dróg wodnych z ogólnokrajowym systemem transportu naziemnego, co pozwoli na bardziej wydajne, skuteczne i ekologiczne rozwiązania w transporcie pasażerów i dużych ładunków - dodała.

Dotacja wynosi niemal 12 milionów dolarów, a wartość 5,8 miliona dolarów zostanie przeznaczona na wsparcie projektów realizowanych na rzecz społeczności o trudnej historii i sytuacji ekonomicznej. To zobowiązanie przewyższa cele inicjatywy „Sprawiedliwość 40” administracji Bidena, która zakłada przekazywanie 40 procent ogólnych korzyści z pewnych inwestycji federalnych społecznościom dotkniętym marginalizacją, brakiem wystarczającego wsparcia i nadmiernym zanieczyszczeniem środowiska.

Przyznane dotacje z United States Marine Highway mogą być wykorzystane na zakup sprzętu o niskiej emisji, pod warunkiem, że wszystkie składniki, takie jak stal, żelazo, produkty przemysłowe i materiały budowlane, są pochodzenia amerykańskiego. Fundusze te mogą również zostać wydane na zakup sprzętu intermodalnego, który pomaga w eliminowaniu ograniczeń w łańcuchu dostaw.

Sekretarz Transportu USA, Pete Buttigieg, podkreślił znaczenie amerykańskich dróg wodnych jako kluczowego elementu dostarczania towarów tam, gdzie są one potrzebne.  - Przekazujemy nowe finansowanie dla ośmiu projektów autostrad morskich na terenie całego kraju, które wzmocnią naszą infrastrukturę transportową, usprawnią nasze porty i przyczynią się do utrzymania przystępnych cen dla amerykańskich rodzin - dodał.

Fot. Depositphotos

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.