• <
mewo_2022
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

ME w klasie 49er – Malzacka i Jankowiak czwarte we Francji

Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak zajęły w La Grande Motte we Francji czwarte miejsce w mistrzostwach Europy w żeglarskiej olimpijskiej klasie 49erFX. Na dziewiątej pozycji w klasie 49er zakończyli regaty Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki.

12.05.2024, 18:50

Srebro Polaków w regatach Pucharu Świata

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk / AZS Poznań) zdobyli srebrny medal w regatach Pucharu Świata w Hyeres w żeglarskiej klasie 49er. O podium w windsurfingowej klasie iQFoil otarł się Paweł Tarnowski, który zajął 4 miejsce. Wyniki te są zwieńczeniem udanego tygodnia dla polskich żeglarzy, którzy w Hyeres wywalczyli w sumie 7 medali i trzy kwalifikacje olimpijskie.

27.04.2024, 18:20

Siódma kwalifikacja olimpijska dla Polski w żeglarstwie

Polskie żeglarki w dwuosobowej klasie 49erFX wywalczyły dzisiaj w Hyeres kwalifikację olimpijską dla Polski! Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak (YKP Gdynia / AZS Poznań) oraz Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (Spójnia Warszawa) postawiły kropkę nad i na dzień przed końcem regat. To siódma kwalifikacja olimpijska dla Polski w żeglarstwie. Wczoraj w Hyeres przepustki do Paryża wywalczyli dla Polski żeglarze w klasie Formula Kite kobiet i mężczyzn, którzy dzisiaj dobry występ w Hyeres przypieczętowali medalami.

25.04.2024, 20:20

Polscy żeglarze zaczynają walkę o ostatnie kwalifikacje olimpijskie

Już w niedzielę 21 kwietnia polscy żeglarze rozpoczną rywalizację o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Regaty Pucharu Świata odbywające się w Hyeres podczas Francuskiego Tygodnia Olimpijskiego nazywane są też Last Chance Regatta, a to dlatego, że dla żeglarzy z całego świata to ostatnia szansa na zdobycie dla swoich krajów olimpijskich przepustek. Polacy walczyć będą o kwalifikacje w pięciu żeglarskich klasach.

18.04.2024, 20:36

Paweł Tarnowski wygrywa regaty Pucharu Świata. Brąz Przybytka i Piaseckiego

Dużym sukces polskich żeglarzy w regatach Pucharu Świata o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce. W windsurfingowej klasie iQFoil Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski) wywalczył złoty medal, zaś w klasie 49erFX brązowy medal zdobyli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk). Na Majorce, w 10 konkurencjach olimpijskich rywalizowało ponad 1000 żeglarzy i żeglarek z 75 krajów.

06.04.2024, 21:48
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Kmdr por. SG Katarzyna Górecka-Berenc nowym komendantem gdańskiej Straży Granicznej

Gdy zachodzi taka konieczność wyprowadzają siłą z samolotów krnąbrnych pasażerów, badają podejrzane porzucone walizki i plecaki, zatrzymują poszukiwane listami gończymi osoby, odprawiają granicznie podróżnych, a cudzoziemcom naruszającym w Polsce prawo wydają decyzje nakazujące im opuszczenie kraju. Mowa o funkcjonariuszach gdańskiej Straży Granicznej, którzy od dziś mają nowego komendanta. Została nim kmdr por. SG Katarzyna Górecka-Berenc, była naczelnik Wydziału ds. Cudzoziemców w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

15.03.2024, 15:14

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch blisko medalu w MŚ olimpijskiej klasy 49er

To były udane mistrzostwa świata, choć jest mały niedosyt, bo medal był blisko. Na Lanzarote, gdzie rozegrano mistrzostwa świata w żeglarskiej, olimpijskiej klasie 49er, Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch uplasowali się na 5 miejscu. Wysokie 7 miejsce zajęli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki. W klasie 49erFX w czołówce była również polska załoga – 10 miejsce zajęły Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak.

11.03.2024, 11:23

Polscy windsurferzy z medalami na iQFoil Games

Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) wywalczył srebrny medal, a Michał Polak (Gdański Klub Żeglarski) brązowy medal w regatach międzynarodowego cyklu iQFoil Games. Z hiszpańskiego Kadyksu z medalami w olimpijskiej klasie iQFoil wraca także polska windsurfingowa młodzież.

11.03.2024, 10:58

Mistrzostwa świata z olimpijskim smaczkiem

We wtorek 5 marca rozpoczęły się mistrzostwa świata w żeglarskich, olimpijskich klasach 49er, 49erFX i Nacra 17. Na starcie staną 144 załogi z ponad 30 krajów, w tym 8 polskich. Biało-czerwoni są w gronie kandydatów do czołowych miejsc. Mistrzowskie regaty odbywają się na kanaryjskiej wyspie Lanzarote.

05.03.2024, 21:07