• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Ekolodzy chronią ocean z pomocą niezwykłego partnera

W specjalnym półgodzinnym filmie dokumentalnym Call to Earth: Expedition Bahamas, CNN spotyka się z doktorem Austinem Gallagherem, biologiem morskim oraz założycielem i dyrektorem generalnym Beneath The Waves, który współpracuje z rekinami i żółwiami, aby badać ekosystemy „Blue Carbon" na Karaibach.

07.05.2024, 12:29
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Olsztyn. Naukowe strategie na ochronę i odbudowę raf koralowych

Krzyżowanie gatunków, kriokonserwacja (czyli zamrażanie) nasienia oraz tworzenie banku komórek rozrodczych i larw koralowców – to przykłady naukowych strategii na wzmocnienie odporności raf koralowych i ochronę tych bezcennych ekosystemów przed negatywnymi skutkami zmiany klimatu.

31.03.2024, 11:45
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Wyprawa Save The Baltic Sea na przystanku w Darłowie

Należący do organizacji Save The Baltic Sea uczestnicy trwającej od kilkunastu dni ekspedycji po plażach Bałtyku 27 marca dotarli do Darłówka. Goście z Litwy, Łotwy, Estonii i Włoch wędrują poprzez 8 krajów pokonując dystans 6000 km.

29.03.2024, 11:36
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Chemia w morzu i na plaży. Zanieczyszczamy oceany globalnie, trujemy się lokalnie

Niedawno w Tokio spotkali się eksperci i debatowali nad eliminowaniem zanieczyszczenia morza odpadami chemicznymi. Celem konferencji było zebranie najnowszych informacji, podniesienie świadomości i ustalenie zaleceń politycznych mających na celu poprawę jakości wiedzy o zatrutych oceanach i danych dotyczących zanieczyszczeń chemicznych.

18.03.2024, 21:51

DOE na fali oszczędności. Woda pitna bez butelek na Twoim statku

Wybierając system do produkcji wody pitnej firmy DOE Sp.z o.o. przyczyniasz się do ochrony zasobów naturalnych mórz i oceanów.

15.02.2024, 13:00
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Bioróżnorodność dna oceanu zaskoczyła badaczy

Na dnie oceanu, m.in. w tzw. kominach hydrotermalnych, naukowcy odkryli niespodziewaną dla nich bioróżnorodność. Z tego powodu zalecają szczególną ostrożność w czasie ewentualnych prac wydobywczych.

29.01.2024, 06:03
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Wyspy energetyczne: jak zapewnić im konkurencyjność kosztową?

Wyspy energetyczne obiecują zaspokoić rosnące zapotrzebowanie świata na niedrogą, stabilną i odnawialną energię. John Ammentorp, dyrektor ds. krajowego rynku energii w Danii, bada sposoby zapewnienia konkurencyjności wysp energetycznych i pomaga przenieść tę przełomową koncepcję z deski kreślarskiej do rzeczywistości.

19.01.2024, 08:00
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Alert ekologiczny w Hiszpanii - plastikowe granulki zalewają północne wybrzeża

W hiszpańskich regionach Galicji i Asturii na północy kraju ogłoszono alerty ekologiczne pierwszego i drugiego stopnia w związku z zanieczyszczeniem wybrzeży, w tym kilkudziesięciu plaż, plastikowym granulatem do produkcji tworzyw sztucznych - poinformowała we wtorek telewizja RTVE.

09.01.2024, 21:54
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Odkryto skamieniałości jednych z najwcześniejszych drapieżników morskich

Skamieliny zwierząt, które mogą być jednymi z najwcześniejszych mięsożerców, odkryli naukowcy na Grenlandii. Bezkręgowce z dolnego kambru to krewni współcześnie żyjących morskich drapieżników.

06.01.2024, 10:13
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Rośnie presja połowowa; 1/3 stad ryb jest przełowionych

Rosnące zapotrzebowanie na ryby oznacza coraz większą presję połowową na ekosystemy morskie; nadmierne połowy dotyczą już ponad 1/3 stad ryb - wskazuje organizacja pozarządowa MSC (Marine Stewardship Council) powołując się na dane ONZ.

20.12.2023, 09:35
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.