• <
KONGSBERG_2023

Bursztynowa Kaczka 2018 przyznana (foto, wideo)

pc

15.10.2018 04:42 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Bursztynowa Kaczka 2018 przyznana (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

Deepwater Container Terminal Gdańsk laureatem „Bursztynowej Kaczki”. Nagroda została wręczona w piątek podczas spotkania biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego „Wspólna Kaczka” 2018. Gala odbyła się w Gdynia Arenie.

– W tym roku dalej przyznajemy nagrodę główną w postaci „Bursztynowej Kaczki”. Utrzymujemy w mocy przyznawanie „Bursztynowych Jaj”. Natomiast w tym roku pojawiła się nowa nagroda. Stwierdziliśmy, że powinniśmy również nagradzać ważnych menadżerów gospodarki morskiej, a do nich bardziej pasuje koło sterowe – mówi Adam Meller, przewodniczący Krajowej Izby Gospodarki Morskiej.

„Bursztynowa Kaczka” przyznawana jest za najbardziej spektakularne osiągnięcia w polskiej gospodarce morskiej. DCT Gdańsk otrzymał tę nagrodę za doprowadzenie do obecności w gdańskim porcie statków największego sojuszu kontenerowego na świecie Ocean Alliance i osiągnięcie rekordowych przeładunków (1,59 mln TEU).

– To bardzo satysfakcjonujące. Dziękuję wszystkim, którzy zapracowali na tę nagrodę – mówi Cameron Thorpe, prezes DCT Gdańsk, laureata Bursztynowej Kaczki.

Tego wieczoru przyznano także trzy wyróżnienia. „Bursztynowe Jajko” powędrowało do firmy Adampol za uruchomienie w 2017 r. regularnych serwisów transportu samochodów osobowych przez Port Gdańsk w relacjach eksportowych i importowych.

– To wyróżnienie jest dla nas bardzo ważne, ponieważ w 2014 r. Port Gdańsk zaufał nam, jeśli chodzi o rozwój automotive w Gdańsku i w ciągu dwóch lat pokazaliśmy, że można zrobić przeskok z 6 tys. na 90 tys. obsługiwanych samochodów osobowych w Porcie Gdańsk w ciągu roku – mówi Mateusz Chajewski z firmy Adampol, wyróżnionej „Bursztynowym Jajkiem”.

Dodał, że firma ma w planach dalsze projekty. Do uruchomionego już serwisu między Portem Gdańsk a Wielką Brytanią dołączy Skandynawia. Trwają również prace nad projektem związanym z Chinami, Jedwabnym Szlakiem i połączeniem ich z Gdańskiem.

Drugie „Bursztynowe Jajko” trafiło do stoczni CRIST za budowę promu pasażersko-samochodowego o innowacyjnym napędzie hybrydowym (diesel-electric) P310 Elektra dla fińskiego armatora Finferries, pierwszej w Polsce jednostki o takim napędzie.

Trzecie „Bursztynowe Jajko” natomiast otrzymała Polska Izba Spedycji i Logistyki za stworzenie silnej, działającej skutecznie od 25 lat organizacji branżowej firm spedycyjnych i logistycznych w istotny sposób wspierającej obrót portowo-morski w Polsce.

Wyróżnienie „Bursztynowy Ster” przyznano Ireneuszowi Kuligowskiemu, prezesowi Zarządu Polskiego Związku Zarządców Statków, za ogromny wkład w rozwój polskiego ship managementu oraz wysiłki na rzecz stworzenia takich uwarunkowań prawnych, które spowodują powrót statków pod polską banderę.

– Biorę to wyróżnienie nie tylko dla siebie, biorę je również jako wyróżnienie dla kolegów, którzy razem ze mną działali, czy to moi koledzy z Green Management, czy też koledzy w Stowarzyszeniu. Mieliśmy bardzo silną, wyspecjalizowaną grupę ludzi, którzy stworzyli projekt – mówi Ireneusz Kuligowski, prezes Zarządu PZZS, wyróżniony Bursztynowym Sterem.

Gościem specjalnym tej edycji „Wspólnej Kaczki” był Port Koper (Luka Koper), słoweński port morski leżący nad Adriatykiem, który stał się jednym z centrów eksportu polskich jabłek oraz importu do naszego kraju owoców egzotycznych i warzyw.

„Wspólna Kaczka” znana nie tylko w branży morskiej

Miłośnicy „Wspólnej Kaczki” spotykają się co roku w drugi piątek października. W tej edycji udział wzięło 2 140 gości ze 193 firm. Przy 213 stołach spotkali się przedstawiciele wszystkich największych polskich przedsiębiorstw branży morskiej: portów, stoczni, przedsiębiorstw żeglugowych, firm spedycyjnych i logistycznych, a także współpracujące z nimi podmioty: brokerzy, maklerzy, rzeczoznawcy, agenci i morscy ubezpieczyciele.

Na spotkaniu gościli także przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, województwa pomorskiego, władz samorządowych oraz parlamentarzyści.

„Wspólnej Kaczce” towarzyszyło także Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018. To miejsce dyskusji o najważniejszych sprawach i problemach branży morskiej (relacja tutaj). Atmosfera „Wspólnej Kaczki” pozwala porozmawiać o nich raz jeszcze, lecz w zupełnie innej atmosferze.

Spotkanie biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego „Wspólna Kaczka” w tym roku odbyło się po raz 19., a 10. w Gdyni. Kolejna edycja w przyszłym roku. 

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.