• <

Wynik wyszukiwania - "saipem" - Wiadomości

Zderzenie z gigantycznym dźwigiem w porcie, jedna osoba nie żyje

Jeden pracownik spadł z platformy do wody i nie żyje – to wynik nieszczęśliwego uderzenia olbrzymiego dźwigu Saipem 7000 w roboczą jednostkę stojącą w porcie w Rotterdamie.
23.02.2024

Raport wypadków i zdarzeń morskich – styczeń 2024 r.

Pierwszy miesiąc roku to okres wielu różnorodnych niebezpiecznych zdarzeń szkodowych, które pojawiły się w międzynarodowej żegludze. Oprócz zwyczajowych szkód wynikających z niebezpieczeństw morza (ang. perils of the sea) wzrastały zagrożenia ryzykami wojny (ang. war risks) w najbardziej zapalnych obecnie regionach świata. Wysokie zagrożenie nadal występowało na Morzu Czarnym. Dalsza intensyfikacja niebezpieczeństw postępowała na Morzu Czerwonym i Zatoce Adeńskiej.
06.02.2024

Statek do układania podwodnych instalacji uszkodził rurociąg

Na należącym do Saipem statku do układania podwodnych rurociągów Castorone doszło do niesprecyzowanego wypadku, w wyniku którego uszkodzony został gazociąg Scarboroug, przy którym jednostka pracowała.
31.01.2024

Seaway7 i Saipem ogłaszają rozpoczęcie współpracy handlowej w zakresie morskiej energetyki wiatrowej

Spółka Seaway7 ogłosiła, że zawarła umowę o współpracy handlowej z firmą Saipem w celu wspólnej realizacji projektów związanych z branżą offshore.
25.02.2023

Ultranowoczesne wiertła pracują na nowym polu na Szelfie Norweskim

Norweski koncern naftowo-gazowy Aker BP rozpoczął odwiert poszukiwawczy na Morzu Północnym u wybrzeży Norwegii. W pracach używa jednej z półzanurzalnych platform wiertniczych Saipem.
13.01.2023

Włoski koncern wiertniczy Saipem zdobywa offshorowe kontrakty o wartości 800 mln dolarów

Włoski gigant usług naftowych otrzymał 5 kontraktów na odwierty morskie, trzy na Bliskim Wschodzie i dwa w Afryce Zachodniej, o łącznej wartości ok. 800 mln USD.
16.11.2022

Budowa Baltic Pipe: podwodne konstrukcje, przewierty, setki kilometrów rur na dnie morza

Budowa Baltic Pipe wymagała m.in. zatopienia na dnie morza 200-tonowej konstrukcji, przewiercania się pod morskimi brzegami, przekroczenia cieśniny Mały Bełt. Gazociąg oficjalnie otwarto we wtorek, w sobotę 1 października ma się zacząć planowe tłoczenie gazu.
27.09.2022

Symboliczne uruchomienie przesyłu w gazociągu Baltic Pipe - we wtorek

Uroczystą konferencję prasową i symboliczne uruchomienie przesyłu w gazociągu Baltic Pipe zaplanowano na wtorek przy tłoczni gazu w Goleniowie (Zachodniopomorskie). Przesył gazu w kierunku Polski ma ruszyć 1 października.
27.09.2022

Berger: możliwe podwojenie przesłanego gazu przez Baltic Pipe w ostatnim kw. tego roku

Wcześniejsze osiągnięcie pełnej przepustowości gazociągu Paltic Pipe po stronie duńskiej powinno umożliwić podwojenie ilości gazu przesłanego do Polski w ostatnim kwartale tego roku - poinformował PAP w sobotę pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Mateusz Berger.
24.09.2022

Baltic Pipe - system przesyłowy za ponad 1,6 mld euro

Liczący ok. 900 km system przesyłowy Baltic Pipe kosztował co najmniej 1,6 mld euro, które wyłożyli inwestorzy - polski operator przesyłowy gazu Gaz-System i jego duński odpowiednik Energinet. Projekt dostał m.in. ponad 250 mln euro dofinansowania z UE.
24.09.2022

Skandynawowie opracowują morską podstację wiatrową

Duńskie firmy Semco Maritime i ISC Consulting Engineers oraz stowarzyszona z Technip Energies spółka Inocean z siedzibą w Norwegii i Szwecji przedstawiły koncepcję morskiej podstacji wiatrowej.
22.09.2022

Na terenie morskiej farmy Fécamp zainstalowano pierwszy fundament grawitacyjny

Realizacja projektu morskiej farmy wiatrowej Fécamp we Francji przebiega zgodnie z planem – przekonują inwestorzy. W sierpniu na jej obszarze morskim zostały zainstalowane pierwsze fundamenty grawitacyjne.
09.08.2022

Pierwszy podkład grawitacyjny gotowy na projekt w Fécamp

Pierwszy z 71 fundamentów grawitacyjnych dla morskiej farmy wiatrowej Fécamp o mocy 500 MW został umieszczony na barce transportowej w stoczni Bougainville w Grand Port Maritime w Le Havre we Francji. Zostanie on przed przetransportowany i zamontowany u wybrzeży Normandii.
01.07.2022

Boskalis wygrywa batalię sądową w związku z wycofaniem się z projektu Arctic LNG 2

Niderlandzka spółka Royal Boskalis Westminster wygrała sprawę sądową związaną z wycofaniem się z wartego 21 miliardów dolarów projektu Arctic LNG 2 rosyjskiej firmy Novatek.
22.06.2022

Wypadek jednego z największych dźwigów świata, jednostka jest uszkodzona [WIDEO]

Olbrzymi, półzanurzalny pływający dźwig Saipem 7000 doznał uszkodzeń podczas pracy u wybrzeży Norwegii i mocno się przechylił. Na pokładzie było 275 osób.
15.04.2022

NextGeo: polski rynek to obszar wzrostu

Wraz z rozwojem branży offshore w Polsce, na naszym rynku pojawia się coraz więcej wiodących światowych firm sektora. Jedną z nich jest włoska Next Geosolutions, która uczestniczy już w projekcie Baltic Pipe, ale chce zakotwiczyć nad Bałtykiem na dłużej. O planach dotyczących naszego rynku i dotychczasowych doświadczeniach opowiada nam CEO NextGeo, Giovanni Ranieri.
21.03.2022

Müller: terminal LNG i Baltic Pipe pozwolą uniezależnić nas od rosyjskiego gazu

Terminal LNG i Baltic Pipe to dwa filary, które pozwolą uniezależnić nas od rosyjskiego gazu - mówił rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że szef rządu kontynuuje działania zarówno na poziomie europejskim jak i w innych krajach, by zwiększać naszą niezależność, jeśli chodzi o dostawy paliw i gazu.
12.03.2022

Naimski: Baltic Pipe to krok w kierunku różnicowania produkcji energii

Baltic Pipe to krok w kierunku różnicowania produkcji energii elektrycznej - powiedział pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Jako kolejne wymienił morskie elektrownie wiatrowe i atom.
20.11.2021

Naimski: Baltic Pipe ma wymiar gospodarczy, ale i polityczny

Gazociąg Baltic Pipe w wymiarze gospodarczym zapewnia dostawy gazu na następne 20-30 lat, a w politycznym - uwalnia Polskę od monopolu i presji politycznej - powiedział PAP pełnomocnik rząd ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
19.11.2021

MEW/Baltic Pipe: portowe opowieści

Dla niektórych czytelników w dużej mierze niezrozumiałym może być zestawianie w publikacjach obu tych projektów. Z jednej strony mamy bowiem rurę, jak niektórzy wywodzą, a z drugiej wiatraki na morzu. Na pierwszy rzut oka faktycznie może dziwić porównywanie tych inwestycji, ale niestety analizując historię Baltic Pipe, a teraz marketingowe przymiarki do Morskiej Energetyki Wiatrowej w Polsce, można odnaleźć wiele niepokojących i negatywnych dla interesów Polski prawidłowości, które mają bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo
28.10.2021

Local Content: Baltic Pipe przestrogą dla Morskich Farm Wiatrowych?

W niniejszej publikacji autorzy przybliżą czytelnikowi regulacje prawne oraz samą inwestycję służącą do dywersyfikacji źródła energii pochodzącego z gazu, czyli Baltic Pipe. Przedstawimy również udział polskiego local content w tej inwestycji, skupiając się tylko na części ww. gazociągu biegnącej po dnie Morza Bałtyckiego. Powyższe ma na celu pokazanie pewnych bardzo niepokojących analogii dotyczących Baltic Pipe w odniesieniu do planowanych inwestycji na polskich obszarach morskich, związanych z energetyką wiatrową.
14.10.2021

Na terenie farmy morskiej Seagreen zainstalowano pierwszy fundament typu jacket

W Szkocji rozpoczęła się budowa farmy wiatrowej Seagreen o mocy 1,1 GW. Jest to wspólne przedsięwzięcie wiatrowe TotalEnergies (51 proc.) i SSE Renewables (49 proc.), warte 3 miliardy funtów. Po ukończeniu fazy budowy farma będzie największą i najgłębiej położoną morską instalacją wiatrową w Szkocji.
12.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Baltic Pipe. Gazociąg już w większości położony na dnie Bałtyku [WIDEO]

Projekt Baltic Pipe to strategiczny projekt infrastrukturalny mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim. Zobacz jak wyglądała praca statku Castorone.
07.10.2021

Baltic Pipe. Statki budujące gazociąg 8 km od polskiego brzegu

Statek Castoro Sei, układający na dnie Bałtyku gazociąg Baltic Pipe znajduje się ok. 8 km od polskich brzegów. Budowę spowalnia zła pogoda, ale w ciągu kilku dni powinna rozpocząć się operacja wciągania gazociągu na brzeg.
31.08.2021

Baltic Pipe. Castorone zakończył pracę nad projektem: 150 km w 35 dni

Statek Castorone, który był odpowiedzialny za ułożenie gazociągu podmorskiego między Polską a Danią zakończył prace nad projektem BalticPipe. Kolos w ciągu 35 dni zainstalował około. 150 km rurociągu podmorskiego.
12.08.2021

Baltic Pipe. 70 procent odcinka na dnie morza gotowe

Na oficjalnym polskim koncie projektu Baltic Pipe na Twitterze poinformowano, że 70 procent podmorskiej części gazociągu Baltic Pipe jest już ułożone.
06.08.2021

Handel morski w ożywieniu. Analiza rynku frachtowego, czarterowego i kontraktowego (tydzień 23-26/2021)

Światowa gospodarka coraz bardziej rozpędza się. Stąd też od początku tego roku w tym w ciągu kilku ostatnich tygodni utrzymywały się zadowalające parametry frachtowe dla armatorów wielu segmentów żeglugi. Przewidywania analityków na kolejne tygodnie są również jak najbardziej pozytywne.
12.07.2021

Budowa Baltic Pipe w Danii pozostanie zawieszona na dwóch odcinkach

Wschodnia Jutlandia i zachodnia część wyspy Fionia (Fyn) to odcinki Baltic Pipe, na których budowa gazociągu pozostanie zawieszona do uzyskania nowej decyzji środowiskowej - poinformował w poniedziałek budujący gazociąg duński operator przesyłowy Energinet.
28.06.2021

Gaz-System rozpoczął układanie gazociągu Baltic Pipe na Morzu Bałtyckim

W dniu 27 czerwca Castorone – jeden ze statków morskich odpowiedzialnych za ułożenie gazociągu podmorskiego między Polską, a Danią, rozpoczął układanie Baltic Pipe na Morzu Bałtyckim.
28.06.2021

Niebieski amoniak w kolejce za zielonym wodorem. Trwa konkurs na projekt Barents Blue

Horisont Energi nagrodził Saipem i Technip Energies za badania i wykonanie pełnego projektu koncepcyjnego kompleksu obojętnego pod względem emisji dwutlenku węgla do pozyskiwania amoniaku Barents Blue w Hammerfest w północnej Norwegii.
21.06.2021

Naimski: nikt na razie nie podważył terminu uruchomienia Baltic Pipe

Termin uruchomienia gazociągu Baltic Pipe nie został na razie podważony przez nikogo - oświadczył w czwartek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Jak przypomniał, termin ten to 1 października 2022 r.
10.06.2021

Energinet: za wcześnie na nowy harmonogram dla Baltic Pipe

Jest za wcześnie, by ocenić wpływ cofnięcia decyzji środowiskowej dla lądowej części Baltic Pipe na harmonogram całej budowy - podał duński operator przesyłowy gazu i inwestor projektu Energinet.
08.06.2021

Miljostyrelsen: nowe pozwolenie środowiskowe dla lądowego odcinka Baltic Pipe to 7-8 miesięcy

Duńska Agencja Ochrony Środowiska (Miljostyrelsen) szacuje, że zdobycie nowej decyzji środowiskowej dla lądowego odcinka Baltic Pipe w Danii zajmie 7-8 miesięcy - poinformował PAP Niels Bjorkbom z Agencji.
07.06.2021

Kuźmiuk: solidarność energetyczna jest zapisana w traktacie lizbońskim, Niemcy łamią ten traktat

Solidarność energetyczna jest zapisana w traktacie lizbońskim, Niemcy łamią ten traktat, realizując inwestycję z Rosjanami - mówił w sobotę europoseł Zbigniew Kuźmiuk. Dodał, że liczy, iż duńska ocena środowiskowa dot. gazociągu Baltic Pipe zostanie poprawiona i jesienią 2022 r. popłynie nim gaz.
05.06.2021

Energinet szykuje plan wstrzymania prac nad odcinkiem Baltic Pipe

Duński operator przesyłowy Energinet poinformował w sobotę, że przygotowuje plan wstrzymania prac nad budową lądowego odcinka gazociągu Baltic Pipe po tym, jak cofnięto pozwolenie środowiskowe. Jednocześnie Energinet stara się poznać warunki kontynuowania prac.
05.06.2021

Prace przy Baltic Pipe za które odpowiada Gaz-System przebiegają bez zakłóceń

Prace nad Baltic Pipe, w części za którą odpowiada Gaz-System, przebiegają bez zakłóceń - poinformował w piątek polski operator. Jak podkreślił, został poinformowany przez duński Energinet o cofnięciu decyzji środowiskowej dotyczącą budowy na terenie Danii.
04.06.2021

Gazociąg Baltic Pipe. Budowa wchodzi w podmorską fazę

Już w czerwcu jeden z największych statków do układania podmorskich rurociągów rozpocznie prace przy budowie morskiego odcinka Baltic Pipe na dnie Morza Bałtyckiego. Zadaniem wykonawcy, którym jest Saipem będzie położenie w morzu 270 kilometrów rur. Będą one przebiegać przez wyłączne wody terytorialne Polski i Danii oraz wyłączną strefę ekonomiczną Szwecji.
24.05.2021

Gaz-System o zadaniach dla statków układających Baltic Pipe

Gazociąg Baltic Pipe na Bałtyku będą jednocześnie układać dwie lub jedna z trzech zaangażowanych w operację jednostek - poinformował operator przesyłowy gazu Gaz-System. Wiadomo już, jakie zadania przypadną poszczególnym statkom koncernu Saipem.
20.05.2021

Przygotowania na trzech statkach Saipemu, które ułożą Baltic Pipe na Bałtyku

Na trzech statkach włoskiego koncernu Saipem, które ułożą bałtycki odcinek gazociągu Baltic Pipe, rozpoczęły się przygotowania do wyruszenia na Bałtyk - poinformował operator przesyłowy gazu Gaz-System. Spółka odpowiada za budowę tej części gazociągu.
08.05.2021

GAZ SYSTEM rozpoczyna proces układania gazociągu podmorskiego Baltic Pipe

Na pokładach trzech statków odpowiedzialnych za budowę Baltic Pipe trwają ostatnie przygotowania przed ich wypłynięciem i rozpoczęciem układania gazociągu na Morzu Bałtyckim.
06.05.2021

Chimeryczna Fortuna. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 3-5/2021)

Na rynkach żeglugowych, pomimo dobrych warunków, panujących na początku stycznia doszło do przesilenia, szczególnie, jeśli chodzi o przewozy ładunków masowych. Nieco więcej optymizmu było ostatnio w branży wydobycia ropy naftowej, gdzie wzrastające ceny surowca zwiększały również poziom opłacalności produkcji. Czy te nieco lepsze wyniki przełożą się na polepszenie ciężkiej sytuacji na rynku zbiornikowców? Jakie są najnowsze trendy na rynkach związanych z transportem gazu naturalnego, czy też projektami morskich farm wiatrowych?
08.02.2021

W nowy rok z nową energią. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 51-52)

Na koniec roku, pomimo nadal trwającej pandemii, ale dzięki nadziei pokonania światowego kryzysu rynki odreagowały i wydawałoby się, że szykowały na nowy rozdział w historii gospodarki. Pokryzysowa odbudowa w połączeniu z potrzebną i nieuniknioną transformacją spowodują, że rynek w 2021 roku, a w szczególności jego drugiej części może być znaczącym krokiem w nową erę.
27.12.2020

Rynek liczy na rok 2021. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 48-50)

Trudne i skomplikowane wydarzenia roku 2020 skłaniają do podsumowań, ale również i prognoz na 2021. Wielu analityków różnorodnych rynków uważa, że powstały podstawy do odbudowy światowej gospodarki i to ma mieć właśnie miejsce w przyszłym roku. Równocześnie zintensyfikuje się transformacja gospodarki, co ma miejsce już w zasadzie teraz.
14.12.2020

Gaz-System przeprowadzi nowe postępowanie ws. wyboru wykonawcy tłoczni Odolanów

Gaz-System przeprowadzi nowe postępowanie dotyczące wyboru wykonawcy tłoczni Odolanów - poinformowała spółka we wtorek w komunikacie. Dodała, że nie wpłynie to harmonogram realizacji tej inwestycji.
17.11.2020

Projekt Baltic Pipe zgodnie z harmonogramem

Projekt Baltic Pipe toczy się zgodnie z harmonogramem i bez opóźnień - poinformował w czwartek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Jak podkreślił, Gaz-System od 2017 r. wydał już na Baltic Pipe prawie 5 mld zł.
22.10.2020

Baltic Pipe kontra Nord Stream 2. Przepychanki w gazie

Prawie nie ma dnia aby w mediach polskich, europejskich ale też amerykańskich nie ukazywały się jakieś enuncjacje na temat potężnej inwestycji, jaką jest układanie gazociągu Nord Stream 2 na dnie Bałtyku. Ogólnie rzecz biorąc ścierają się dwie frakcje: jedni są za drudzy przeciw.
11.09.2020

Baltic Pipe - wykonawca wchodzi na teren budowy

We wrześniu br. GAZ-SYSTEM przekazał wykonawcy tereny pod budowę miejsc lądowania gazociągu podmorskiego w Polsce oraz w Danii. W obu krajach nastąpiło to zgodnie z zakładanym harmonogramem.
09.09.2020

Kolejne firmy do nadzorowania budowy gazociągu podmorskiego Baltic Pipe wybrane

Następni eksperci dołączają do prac przy budowie podmorskiego odcinka Baltic Pipe. Spółka podpisała umowy z firmami, które zapewnią usługi nadzoru inwestorskiego oraz środowiskowego podczas prac budowlano-montażowych na dnie morza oraz w miejscach tzw. lądowania gazociągu w Polsce i w Danii.
07.08.2020

Saipem wygrał kolejne kontrakty związane z morskimi farmami wiatrowymi

Włoski gigant usług naftowych Saipem zdobył wiele nowych kontraktów związanych z projektami morskiej energetyki wiatrowej, które są obecnie realizowane u wybrzeży Anglii, Szkocji i Francji.
26.07.2020

Trwają próby modelowe pływającego morskiego panelu słonecznego

Moss Maritime firmy Saipem rozpoczął testy modelowe swojego innowacyjnego pływającego parku słonecznego dla środowiska przybrzeżnego/morskiego.
06.07.2020

Setna dostawa LNG do gazoportu w Świnoujściu

W piątek do terminalu LNG w Świnoujściu dotrze jubileuszowa, setna dostawa skroplonego gazu. Komercyjne dostawy gazu tą drogą ruszyły niemal dokładnie cztery lata temu. W trakcie 99 transportów metanowce dostarczy niemal 11 mld m sześc. gazu po regazyfikacji.
03.07.2020

Prezydent: Baltic Pipe da nam całkowitą niezależność w kwestii dostaw gazu

Gazociąg z szelfu norweskiego Baltic Pipe da nam całkowitą niezależność w kwestii dostaw gazu; od 2022 roku to my będziemy decydowali, czy podpiszemy kontrakt z rosyjskim dostawcą czy nie, do tej pory nie było alternatywy - podkreślił w niedzielę prezydent Andrzej Duda.
24.05.2020

Powstały pierwsze rury na potrzeby podmorskiej części BalticPipe

Powstały już pierwsze rury na potrzeby podmorskiej części rurociągu BalticPipe, są one produkowane w niemieckiej fabryce Europipe - informuje w poniedziałek na Twitterze Gaz-System.
18.05.2020

Gaz-System: Baltic Pipe z kompletem pozwoleń

Uzyskanie od administracji szwedzkiej pozwolenia na układanie gazociągu Balic Pipe oznacza, że Gaz-System ma komplet pozwoleń na budowę dla wszystkich odcinków projektu, w każdym z krajów, przez które gazociąg ma przebiegać - wynika z poniedziałkowego komunikatu spółki.
11.05.2020

Prezes PGNiG: cieszymy się z terminowego prowadzenia projektu Baltic Pipe

Projekt Baltic Pipe przebiega „absolutnie terminowo”, cieszymy się, że nasi partnerzy z Gaz-Systemu prowadzą tę inwestycję terminowo - ocenił prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. Gaz-System wybrał włoski Saipem na wykonawcę podmorskiej części gazociągu na Bałtyku.
04.05.2020

Jakóbik: umowa z Saipem to zielone światło dla budowy Baltic Pipe

Wybór wykonawcy podmorskiej części Baltic Pipe i umowa Gaz-Systemu z koncernem Saipem to zielone światło dla budowy gazociągu, który zmieni pozycję Polski - mówi PAP redaktor naczelny portalu Biznes Alert Wojciech Jakóbik.
04.05.2020

Duda: rozpoczyna się budowa Baltic Pipe, to milowy krok ku pełnej dywersyfikacji dostaw gazu

W najbliższych dniach rozpoczyna się budowa gazociągu Baltic Pipe, ta inwestycja to milowy krok ku pełnej dywersyfikacji, uniezależnieniu się od dostaw gazu z Rosji - poinformował w poniedziałek Andrzej Duda. Przypomniał, że uruchomienie gazociągu planowane jest na 1 października 2022 r.
04.05.2020

Włoski Saipem wykonawcą podmorskiej części Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM podpisał umowę z Saipem Limited na zrealizowanie prac związanych z ułożeniem gazociągu na dnie Morza Bałtyckiego. Prace budowlano – montażowe obejmą także miejsca tzw. lądowania gazociągu, czyli połączenia części podmorskiej z odcinkami lądowymi w Polsce i Danii. Wartość kontraktu to ok. 280 milionów euro.
04.05.2020

Fotyga pyta o lobbing w sprawie Nord Stream 2

Europosłanka Anna Fotyga (PiS) skierowała zapytanie do szefa dyplomacji UE Josepa Borrella na temat Nord Stream 2. Dotyczy ono lobbingu i dezinformacji ze strony wspierających projekt budowy drugiego gazociągu z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie.
18.12.2019

Włoski Saipem planuje fuzję z największym rywalem

Saipem planuje fuzję ze swoim rywalem Subsea 7 SA, co może stać się jedną z największych transakcji w historii europejskiego przemysłu naftowego. Włoska firma realizuje potencjalną transakcję z norweskim przedsiębiorstwem, ponieważ chce przetrwać spowolnienie w branży.
17.11.2019

Total sfinalizował zakup 10 procent udziałów w terminalu Arctic LNG 2

Francuski koncern naftowy, Total, zakupił 10 procent udziałów terminalu Arctic LNG 2 od rosyjskiego PAO Novatek.
14.05.2019

Kolejna firma planuje sprzedaż swojej działalności odwiertowej

Saipem, włoska firma świadcząca usługi w branży wydobycia ropy naftowej, prowadzi rozmowy na temat sprzedaży zarówno morskich, jak i lądowych jednostek wiertniczych w oddzielnych transakcjach.
06.05.2019

Saipem planuje sprzedaż swojej działalności odwiertowej

Saipem, włoska firma świadcząca usługi w branży wydobycia ropy naftowej, prowadzi rozmowy na temat sprzedaży zarówno morskich, jak i lądowych jednostek wiertniczych w oddzielnych transakcjach.
02.04.2019

Znamy chętnych na rozbudowę terminalu LNG w Świnoujściu

Jak poinformował portal wnp.pl - część lądową świnoujskiego terminala na ciekły gaz ziemny LNG chce rozbudować dziewięciu wykonawców natomiast sześciu złożyło wniosek o rozbudowanie części morskiej. Wybór wykonawcy obu zadań, których koszt wyniesie co najmniej kilkaset milionów złotych, ma nastąpić jeszcze w tym roku.
13.03.2019

Total zakupił 10 procent udziałów w terminalu Arctic LNG 2

Francuski koncern naftowy, Total, zakupił 10 procent udziałów terminalu Arctic LNG 2 od rosyjskiego PAO Novatek. Transkacja ma być sfinalizowana do końca marca.
05.03.2019

Japońskie Mitsubishi zainteresowane rosyjskim projektem Arctic LNG 2

Rosyjski minister energetyki powiedział w poniedziałek, że japońskie Mitsubishi Corp wyraziło zainteresowanie udziałem w projekcie Arctic LNG 2, który rozpocznie produkcję skroplonego gazu ziemnego w następnej dekadzie.
28.01.2019

Novatek przedstawił pierwsze wyniki za 2018 rok

Według wstępnych wyników rosyjski Novatek w zeszłym roku wyprodukował 548,4 mln boe (baryłki przeliczeniowej ropy) węglowodorów. W tym znalazło się 68,81 mld m3 gazu ziemnego i 11,8 tysięcy ton płynnych węglowodorów. Ogółem produkcja rosyjskiego koncernu wzrosła o 6,8 proc.
16.01.2019

Niemcy/Maas: Sankcje na Nord Stream 2 to zły sposób rozwiązania sporu

Nałożenie przez USA sankcji na projekt gazociągu Nord Stream 2 byłoby nieodpowiednim sposobem rozwiązania sporu wokół dostaw energii - oświadczył w czwartek szef MSZ Niemiec Heiko Maas.
11.01.2019

Handelsblatt: specjalistyczne firmy budujące Nord Stream 2 na celowniku USA

Departament Stanu USA opracowuje plan sankcji przeciwko specjalistycznym firmom zaangażowanym w budowę gazociągu Nord Stream 2 - ustalił gospodarczy dziennik "Handelsblatt". Rząd RFN jest wyraźnie zaniepokojony.
09.01.2019

Rosyjski Novatek podpisał wielomiliardowy kontrakt na budowę drugiego terminala LNG na Arktyce

Rosyjski gigant gazowy, Novatek, podpisał warty 2,5 mln dolarów kontrakt na budowę kolejnego terminalu LNG. W tym celu firma zawiązała spółkę joint venture z włoskim Saipemem i tureckim Renaissance.
19.12.2018

Eiffage chce więcej budować na morzu

Grupa Eiffage weszła w fazę wyłącznych negocjacji, których celem ma być przejęcie od włoskiej firmy inżynieryjnej Saipem części biznesu skupionej na realizacji projektów morskich. Transakcja powinna zostać sfinalizowana do końca 2017.
03.10.2017

Morskie Serwisy Gwarancyjne wspomagane pracami projektowymi

Projektowanie i usługi gwarancyjne (ang. Marine Warranty Services) są serwisami pozornie odległymi od siebie. Jak pokazuje jednak działalność firmy Global Maritime te dwie dyscypliny bywają ściśle powiązane. Minimalizacja ryzyka przedsięwzięcia morskiego narzuca konieczność wykorzystania zaawansowanych obliczeń konstrukcyjnych lub statecznościowych i staje się elementem łączącym wspomniane aktywności. Dodatkowo obliczenia wspomagające ocenę ryzyka transportu morskiego są często podstawowym wymogiem zleceniodawcy.
20.03.2017

195 mln zł dla firm budujących terminal gazowy w Świnoujściu?

Firmy - m.in. Saipem i PBG S.A - złożyły wniosek do Sądu Arbitrażowego w Warszawie. Chodzi o zapłatę dodatkowego wynagrodzenia związanego z realizacją umowy budowy terminalu gazowego w Świnoujściu – czytamy na stronie Radia Szczecin.
19.07.2016

Katarski gaz przypłynie do gazoportu jeszcze w tym roku

Spółka Polskie LNG, która odpowiada za budowę i rozruch gazoportu w Świnoujściu, zakontraktowała pierwsze zamówienie na dostawę gazu. Kontrakt dotyczy 200 tys. metrów sześciennych surowca, a dostawa będzie miała miejsce w IV kwartale 2015 roku. Skroplony gaz ziemny dostarczy firma Qatargas, największy producent na świecie. Pośrednikiem w transakcji będzie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
17.09.2015

Kolejne interkonektory oraz terminal LNG poprawią bezpieczeństwo energetyczne

Bezpieczeństwo dostaw błękitnego paliwa do Polski z roku na rok rośnie. Możliwości odbioru gazu ziemnego z kierunków zachodniego i południowego od 2009 roku wzrosły ponaddziesięciokrotnie. Interkonektory łączące krajowy system przesyłowy ze słowackim, czeskim i litewskim oraz gazoport w Świnoujściu poprawią jeszcze bezpieczeństwo energetyczne kraju. Dzięki temu wzmocni się pozycja Polski w negocjacjach z dostawcą ze Wschodu.
16.09.2015

Saipem zapłaci za pierwszą dostawę LNG do Świnoujścia

Porozumienie między Polskim LNG a konsorcjum odpowiedzialnym za budowę terminalu LNG w Świnoujściu, na czele z włoską firmą Saipem, jest – jak twierdzą eksperci – korzystne dla polskiej strony. Inwestycja warta niemal 2,5 mld zł ma być ukończona jeszcze w tym roku. Jej wykonawca przyjął na siebie wyższe kary umowne, wziął odpowiedzialność za pierwszą dostawę LNG (zapłaci za nią, jeżeli nie będzie gotowy jej odebrać), a także zaakceptował dodatkowy, niezależny audyt technologiczny całej instalacji, potwierdzający jakość jej
11.09.2015

Minister Skarbu Państwa z roboczą wizytą na terminalu LNG

Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa, odwiedził plac budowy terminalu LNG w Świnoujściu. Z przedstawicielami spółki Polskie LNG oraz włoskiego wykonawcy Saipem rozmawiał o pozostałych do zakończenia budowy pracach oraz szczegółowych warunkach określonych w podpisanym wczoraj aneksie do umowy na budowę tej instalacji.
10.09.2015

Zakończono negocjacje z wykonawcą terminalu LNG

Zakończenie budowy i pierwsza dostawa skroplonego gazu ziemnego w tym roku, brak zwiększenia wynagrodzenia, wyższe kary umowne oraz większa odpowiedzialność wykonawcy. Polskie LNG i konsorcjum będące wykonawcą terminalu LNG w Świnoujściu, sfinalizowali negocjacje w zakresie zakończenia inwestycji.
09.09.2015

Polska nie będzie musiała dopłacać do terminalu LNG w Świnoujściu

Polska w niedługim czasie podpisze aneks ze spółką Saipem – wykonawcą gazoportu w Świnoujściu. W ramach porozumienia nasz kraj nie będzie musiał dopłacić żadnych pieniędzy na tę inwestycję.
27.07.2015

Rusza budowa gigantycznego dźwigu pływającego

Holenderska Heerema Offshore Services złożyła zamówienie w singapurskim koncernie Sembcorp Marine (SCM) na budowę największego, półzanurzalnego dźwigu pływającego na świecie. Koszt zamówienia opiewa na miliard dolarów.
16.07.2015

Minister Czerwiński odwiedził terminal LNG w Świnoujściu. Obiekt jest już prawie ukończony

Postęp prac na terminalu LNG i zadania pozostające do rozpoczęcia eksploatacji komercyjnej instalacji były tematem roboczego spotkania Andrzeja Czerwińskiego, ministra Skarbu Państwa z zarządem i kadrą inżynierską inwestora - spółki Polskie LNG oraz z przedstawicielami generalnego wykonawcy inwestycji na czele z włoską firmą Saipem.
07.07.2015

Budowa terminalu LNG w Świnoujściu w ostatniej fazie. Trwają testy i kontrole

Zakończenie budowy terminalu LNG w Świnoujściu coraz bliżej. Obecnie trwają ostatnie fazy inwestycji składające się głównie z testów i kontroli.
22.06.2015

Włodzimierz Karpiński o terminalu LNG w Świnoujściu

Do końca 2015 r., zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, zostanie oddany do użytku terminal LNG - poinformował odchodzący ze swojego stanowiska, minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Dzięki tej inwestycji Polska zwiększy bezpieczeństwo energetyczne 10-krotnie.
16.06.2015

Dwa lata Karpińskiego w MSP były udane dla energetyki

Ponad dwuletnia kadencja Włodzimierza Karpińskiego na stanowisku ministra skarbu była udana dla sektora energetycznego. Dzięki priorytetowemu traktowaniu tej branży i skutecznemu zaangażowaniu szefa resortu udało się zakończyć budowę pierwszego etapu Naftoportu, renegocjować kontrakt PGNiG z Qatargasem oraz rozpocząć wiele inwestycji w elektrowniach.
15.06.2015

Romuald Daszuta ponownie prezesem WUŻ-u Gdańsk

W dniu 22.05.2015r. w „WUŻ” Port and Maritime Services Ltd Sp. z o.o. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników, na którym wybrano Zarząd Spółki oraz Radę Nadzorczą na kolejną, 2-letnią kadencję. Prezesem ponownie został pan Romuald Daszuta, który uzyskał poparcie głosujących Udziałowców stanowiących aż 86% wszystkich oddanych głosów „na tak”. Ten wynik głosowania jest wyrazem uznania za dotychczasowe dokonania Prezesa Daszuty, który w trakcie zaledwie jednej kadencji dokonał bardzo wielu zmian i zmodernizował znacząco
25.05.2015

Kolejne zmiany dotyczące terminala LNG w Świnoujściu

Przejęcie przez Jana Chadama szefostwa w Polskim LNG zbiega się w czasie ze zmianami u włoskiego wykonawcy terminalu LNG w Świnoujściu. W czwartek walne zgromadzenie akcjonariuszy Saipemu ma zdecydować o zmianie na stanowisku prezesa spółki.
29.04.2015

Włosi żądają więcej pieniędzy za budowę terminala LNG w Świnoujściu

Włoska firma Saipem, główny wykonawca terminala LNG w Świnoujściu, zapowiedziała, że nie dokończy budowy, jeżeli nie dostanie więcej funduszy.
30.03.2015

Terminal gazowy w Świnoujściu prawie gotowy. Inwestycje badać będą jednak służby specjalne

Na wczorajszej sejmowej komisji Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu, zapewniał, że terminal LNG w Świnoujściu jest gotowy w 97 proc. Nie podał jednak konkretnej daty zakończenia jego budowy. Dodał tylko, że inwestycje "jest bliska końca".
20.03.2015

M. Budzanowski o budowie gazoportu i czy nie grozi nam nadmiar gazu

W rozmowie z wnp.pl były minister skarbu Mikołaj Budzanowski mówi o znaczeniu inwestycji, dlaczego doszło do opóźnienia i czy znajdą się chętni na gaz ze Śwonoujścia.
16.03.2015

Rzecznik Polskiego LNG: Nie ma ani pęknięcia, ani nieszczelności

Wszystkie zbiorniki gazoportu w Świnoujściu są szczelne. Nie doszło do żadnych uchybień podczas ich budowy - tak mówi w rozmowie z Radiem Szczecin rzecznik spółki Polskie LNG.
05.03.2015

Geblewicz krytykuje NIK. Raport o gazoporcie za wcześnie?

Raport Najwyższej Izby Kontroli o gazoporcie nie powinien w tym momencie ujrzeć światła dziennego - uważa marszałek województwa.
04.03.2015

Prezes PBG: terminal LNG może być gotowy w 2015 r.

Zgodnie ze słowami pani premier, terminal może być oddany w tym roku w ramach nowych ustaleń z zamawiającym. Zakładam dobrą wolę i mobilizację wszystkich stron - skomentował Jerzy Wiśniewski, prezes PBG, w nawiązaniu do krytycznego raportu NIK ws. inwestycji w Świnoujściu.
03.03.2015

Czego jeszcze brakuje do ukończenia terminalu LNG w Świnoujściu?

Stan zaawansowania prac nad terminalem gazowym to obecnie około 96 proc. W styczniu ta największa w ostatnich latach krajowa inwestycja była gotowa w 95,7 proc. Postęp jest, ale wciąż do wykonania zostało sporo prac.
03.03.2015

Polskie LNG: Nie ma groźby utraty unijnego dofinansowania na budowę terminalu

Polskie LNG twierdzi, że nie grozi nam utrata dofinansowania z Unii Europejskiej na budowę terminalu gazu skroplonego w Świnoujściu.
03.03.2015

Polskie LNG \"przyjmuje do wiadomości\" wyniki kontroli NIK ws. gazoportu

Polskie LNG przyjmuje do wiadomości wyniki kontroli NIK-u. Spółka zarazem zaznacza, że dokładała i dokłada starania, aby inwestycja była realizowana jak najlepiej - czytamy w oświadczeniu spółki, odpowiedzialnej za budowę polskiego gazoportu.
03.03.2015

Nie będzie strajku na budowie terminalu LNG

Pracownicy spółki SMS z Katowic - jednego w podwykonawców terminalu LNG w Świnoujściu - nie zejdą z placu budowy - tak zapewniają przedstawiciele firmy.
11.02.2015

Kiedy ruszy świnoujski terminal? Politycy spierają się o termin

Zachodniopomorscy politycy spierają się o termin oddania do użytku terminalu gazu LNG w Świnoujściu. W ubiegłym tygodniu premier Ewa Kopacz mówiła o lipcu tego roku.
19.01.2015

Duda: Szkoda, że Kopacz nie widziała gazoportu

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP podczas konferencji prasowej w Świnoujściu krytykował rząd za opóźnienia w budowie gazoportu oraz brak koncepcji bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Europosłowi towarzyszyli m.in. poseł Joachim Brudziński oraz europoseł Marek Gróbarczyk.
13.01.2015

Port w Świnoujściu jeszcze bez gazoportu

Już w tym roku statki ze skroplonym gazem mogłyby dopłynąć do Świnoujścia. Ale tam nie ukończono jeszcze gazoportu.
05.12.2014

Wicepremier wątpi by Rosjanie kupili wykonawcę terminalu LNG w Świnoujściu

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński wątpi by rosyjski kapitał chciał przejąć włoską spółkę Sapiem, głównego wykonawcę terminalu LNG w Świnoujściu.
04.11.2014

Rosjanie chcą kupić Saipem nie tylko z powodu polskiego gazoportu

Rosjanie chcą nabyć włoską spółkę Saipem nie tylko z powodu polskiego gazoportu, ale przede wszystkim chęci ograniczenia skutków zachodnich sankcji w rodzimym sektorze energetycznym.
27.10.2014

Samsung Heavy Industries zainwestuje około 950 milionów dolarów w zagraniczne oddziały firmy

Południowo-koreańska firma Samsung Heavy Industries Co. (SHI) ujawniła, że przeniesie część swojej działalności za granice Korei Południowej. Decyzja związana jest z niedawnym połączeniem działu shipbuilding z działem inżynieryjnym Samsunga, do którego doszło ze względu na chęć umocnienia pozycji firmy na rynku oraz większe szanse w starciu z europejskimi rywalami Samsunga, Saipem SpA (SPM) oraz Technip SA. (TEC).
02.10.2014

Udana próba wodna zbiornika LNG w Świnoujściu

W terminalu LNG w Świnoujściu zakończono próbę wodną pierwszego zbiornika LNG, w którym magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Pomiary geodezyjne, zrealizowane pod obciążeniem 100 tysięcy ton wody, potwierdziły odpowiednią jakość wykonanych prac konstrukcyjnych. Wykonawca inwestycji przystąpił do analogicznej próby w drugim zbiorniku LNG.
25.09.2014

Budowa gazoportu w Świnoujściu w 90 proc. ukończona. Zostały najważniejsze próby rozruchowe

Na budowie gazoportu w Świnoujściu prace są zaawansowane w ponad 90 procentach, ale to, co pozostało, to kluczowe elementy, na które składają się m.in. próby rozruchowe. Pod koniec roku zostanie podjęta decyzja o ewentualnej rozbudowie, która pozwoliłaby zwiększyć możliwości terminalu o ok. 50 proc. do 7,5 mld metrów sześciennych gazu rocznie.
28.08.2014

Ambasador Włoch uspokaja ws. budowy gazoportu

Włodzimierz Karpiński rozmawiał z Alessandro de Pedys o terminalu LNG. Inwestycję o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego Polski realizuje w Świnoujściu włoska firma Saipem.
18.08.2014

Włosi mogą specjalnie opóźniać budowę terminalu?

Główny wykonawca świnoujskiego gazoportu - włoska firma Saipem - może specjalnie opóźniać budowę terminalu, ponieważ jest powiązana z rosyjskim Gazpromem. O sprawie pisze Rzeczpospolita.
04.08.2014

Polskie LNG: terminal LNG będzie gotowy na przełomie 2014 i 2015 r.

Terminal LNG będzie gotowy na przełomie 2014 i 2015 r., a w połowie 2015 r. będzie mógł odbierać komercyjnie gaz skroplony; wykonawca kontynuuje budowę i nic nam nie wiadomo, by miał zamiar odstąpić od kontraktu - powiedział PAP Maciej Mazur z Polskiego LNG.
28.07.2014

Włoski wykonawca Gazoportu grozi opuszczeniem budowy

Zagrożona budowa Gazoportu w Świnoujściu. Jak ustaliła radiowa Jedynka, włoski wykonawca inwestycji zażądał kolejnego aneksu do umowy i większych pieniędzy za swoją pracę. W razie odmowy Saipem grozi zerwaniem kontraktu.
24.07.2014

Terminal w Świnoujściu ukończony w 87 procentach

Terminal LNG w Świnoujściu jest już ukończony w 87 proc. Niedawno zakończono montaż wewnętrznych zbiorników, w których magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Zamontowano też kolumny nalewcze do wtłaczana LNG do zbiorników - podała spółka Polskie LNG.
29.05.2014

Najsilniejszy pływający dźwig świata – ambicja firmy Heerema

Spośród pracujących na morzu pływających dźwigów najsilniejsze to Thialf oraz Saipem 7000, holenderska firma Heerema chce wprowadzić na rynek jednostkę tego typu jeszcze mocniejszą.
21.03.2014

Tusk: gazoport do końca roku gotowy do prób technicznych

Premier Donald Tusk poinformował we wtorek, że gazoport w Świnoujściu będzie gotowy do prób technicznych do końca roku, a na początku 2015 r. będzie nim mógł popłynąć gaz. Podkreślił, że obecnie Polska jest na bieżąco dobrze zaopatrzona w gaz.
12.03.2014

Saipem pozyskał dwa duże kontrakty offshore

Saipem z włoskiej grupy Eni, który w Polsce jest liderem konsorcjum budującego terminal LNG w Świnoujściu, pozyskał kontrakty offshore dla sektora paliwowego w Indonezji i Kongo na łączną kwotę ok. 520 mln USD.
11.03.2014

Terminal LNG pomoże stworzyć tysiące miejsce pracy

Powstający w Świnoujściu terminal LNG przyczyni się do stworzenia tysięcy miejsc pracy w różnych branżach w całym kraju - twierdzą eksperci. Tylko na Pomorzu Zachodnim może powstawać rocznie średnio ok. 500 nowych miejsc pracy.
27.02.2014

Terminal LNG w Świnoujściu gotowy w 75 proc.

Budowany w Świnoujściu terminal LNG jest już gotowy w 75 proc. - podała na swojej stronie kancelaria premiera. Budowa ma zakończyć się jeszcze w 2014 roku.
13.02.2014

Terminal LNG: Podpisano aneks gwarantujący „zakończenie inwestycji w bezpiecznym terminie”

Uzyskanie przez terminal LNG w Świnoujściu pozwolenia na użytkowanie do końca 2014 roku, czyli w terminie zapewniającym spółce Polskie LNG realizację jej wszystkich zobowiązań kontraktowych, zakłada podpisany 10 września br. aneks do umowy z konsorcjum realizującym inwestycję. Jak podkreśla w komunikacie Polskie LNG, porozumienie zamyka negocjacje z wykonawcą i gwarantuje zakończenie inwestycji w bezpiecznym terminie.
13.01.2014

Ambasador i minister na budowie terminalu: Prace idą zgodnie z planem

Włoski rząd dołoży wszelkich starań, by firma Saipem wybudowała terminal gazu LNG w Świnoujściu w terminie - zapowiedział Riccardo Guariglia. Ambasador Włoch wraz z ministrem skarbu państwa - Włodzimierzem Karpińskim odwiedzili w środę plac budowy gazoportu.
17.10.2013

Polska potrzebuje lepszej infrastruktury gazowej

W sytuacji, gdy najważniejsze projekty mają dofinansowanie z Unii Europejskiej, wydawałoby się, że czeka nas inwestycyjny boom. Ale czy to możliwe przy obecnych kłopotach branży budowlanej?
26.09.2013

W. Karpiński: opóźnienie terminalu LNG nie zagraża kontraktowi na gaz

Opóźnienie budowy terminalu LNG nie zagraża kontraktowi katarskiemu - powiedział w środę dziennikarzom minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński. Dodał, że resort ma jednak plany awaryjne, a strona katarska monitoruje kontrakt.
18.09.2013

Terminal LNG w Świnoujściu z półrocznym poślizgiem

Polskie LNG i GRI (Generalny Realizator Inwestycji) podpisały aneks dotyczący potwierdzenia daty zakończenia projektu. Konsorcjum zobowiązało się, że terminal uzyska pozwolenie na użytkowanie do dnia 30 grudnia 2014 r., czyli w terminie gwarantującym spółce realizację jej zobowiązań kontraktowych, w tym umów z PGNiG. To sześć miesięcy później niż początkowo zakładano.
11.09.2013

Budzanowski: jest szansa, że gazoport będzie oddany do użytku w 2014 r.

Minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski powiedział w środę w Świnoujściu (Zachodniopomorskie), że jest wielka szansa, że powstający w tym mieście gazoport zostanie oddany do użytku w 2014 r.
28.03.2013

Minister Budzanowski na budowie terminalu LNG

Minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski odwiedzi dziś teren kluczowej dla bezpieczeństwa energetycznego kraju inwestycji, budowanego w Świnoujściu terminalu LNG. Osobiście sprawdzi postęp prac, będzie rozmawiał także o sytuacji konsorcjum firm odpowiedzialnych za budowę gazoportu.
27.03.2013

Budowa terimanalu LNG niezagrożona

Problemy finansowe nie mają wpływu na budowę terminalu LNG w Świnoujściu - zapewnia firma PBG. Spółka podała w piątek, że w ubiegłym roku zanotowała 3,5 mld zł strat. Złe wyniki notuje też włoski Saipem, kolejny z uczestników konsorcjum odpowiedzialnego za budowę.
26.03.2013

Łapówkarska afera we włoskiej firmie budującej polski gazoport

Do dymisji podał się szef włoskiej firmy Saipem budującej gazoport w Świnoujściu. Włoska prokuratura podejrzewa, że Saipem dawał łapówki za kontrakty w Algierii.
07.12.2012

Polskie LNG wraz z Generalnym Realizatorem Inwestycji terminalu LNG wspiera Szpital Miejski i Państwową Straż Pożarną w Świnoujściu.

Spółka Polskie LNG oraz konsorcjum firm Saipem – Techint – PBG, jako Generalny Realizator Inwestycji (GRI) budowy terminalu LNG w Świnoujściu przekazały darowizny na rzecz Szpitala Miejskiego oraz Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu w ramach akcji „Społeczne Inicjatywy Obywatelskie”.
04.12.2012

Uniserv liczy na układ i rozmawia z potencjalnymi inwestorami

Uniserv, który w połowie października złożył wniosek o upadłość układową z powodu nieuregulowanych przez Hydrobudowę Polska płatności za prace na budowie terminalu LNG w Świnoujściu, liczy na zawarcie układu z wierzycielami. Spółka stara się o nowe kontrakty w sektorze energetycznym, a także prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy mogliby wejść kapitało w Uniserv - poinformował portal wnp.pl Artur Nizioł, prezes i właściciel katowickiej firmy.
09.11.2012

Ponad 1,7 miliona roboczogodzin bez ciężkiego wypadku na budowie terminalu LNG

Od początku budowy lądowej części terminalu LNG w Świnoujściu przepracowano już ponad 1,7 miliona roboczogodzin bez wypadku ciężkiego czy wypadku śmiertelnego. Jak podaje Generalny Realizator Inwestycji (konsorcjum Saipem – Techint – PBG) w tym czasie zarejestrowano 7 wypadków przy pracy tzw. lekkich.
08.11.2012

Opóźnienie na budowie terminalu LNG wynosi dwa miesiące

Opóźnienie na budowie terminalu LNG w Świnoujściu wynosi ok. dwóch miesięcy. Powinno zostać nadrobione w ciągu kilkunastu miesięcy do planowanego zakończenia prac w czerwcu 2014 r. - powiedział we wtorek w Szczecinie prezes firmy Polskie LNG Rafał Wardziński.
24.10.2012

Uniserv wnioskuje o upadłość. Winny kontrakt na terminalu LNG

Katowicki Uniserv złożył do sądu wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu - poinformował portal wnp.pl Artur Nizioł, prezes spółki. Głównym powodem jest nieuregulowanie płatności za prace, które Uniserv realizował na budowie terminalu LNG w Świnoujściu.
22.10.2012

Energomontaż-Południe będzie pracował przy terminalu LNG

Energomontaż-Południe (w 65 proc. zależny od PBG) podpisał z włoską spółka Saipem kontrakt na wykonanie prac na budowie terminalu LNG w Świnoujściu.
11.09.2012

Oświadczenie Polskie LNG S.A. w związku z odstąpieniem od umowy ze spółką Hydrobudowa Polska przez wykonawcę budowy terminalu LNG w Świnoujściu

W dniu 20 sierpnia br. konsorcjum firm Saipem - Techint – PBG, będące Generalnym Realizatorem Inwestycji (GRI) budowy terminalu LNG w Świnoujściu odstąpiło od umowy z jednym z podwykonawców, spółką Hydrobudowa Polska.
21.08.2012

Najważniejsza opercja przy budowie terminala LNG

To będzie najważniejsza operacja związana z budową terminalu LNG w Świnoujściu. W pierwszym zbiorniku rozpoczęło się podnoszenie stalowego, kilkuset tonowego dachu.
30.07.2012

Gaz-System: upadłość PBG nie opóźni budowy terminalu LNG

Gaz-System ocenia, że upadłość PBG nie będzie skutkować opóźnieniem w realizacji budowy terminalu LNG w Świnoujściu - poinformował Wojciech Kowalski, członek zarządu Gaz-Systemu.
14.06.2012

Ewentualna upadłość PBG nie zagrozi gazoportowi?

W związku z opublikowanym w dniu 04 czerwca 2012 r. raportem bieżącym o podjęciu przez zarząd PBG decyzji o złożeniu wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu, spółka Polskie LNG informuje, że sytuacja jest na bieżąco analizowana. Spółka oczekuje, że problemy finansowe grupy PBG nie będą miały wpływu na realizację inwestycji - informuje Polskie LNG spółka odpowiedzialna za właśnie powstający gazoport.
11.06.2012

PBG: budowa terminalu LNG nie jest zagrożona

Budowa terminalu LNG i innych kluczowych inwestycji gazowych nie jest zagrożona - zapewniają rzecznicy firm należących do Grupy PBG.
08.06.2012

Zbiornik na LNG w Świnoujściu nie pękł - rysa to styk technologiczny

To, co wygląda jak pęknięcie ściany zbiornika LNG, jest "stykiem technologicznym, który jest wynikiem połączenia stalowej marki poziomej z elementami zbrojenia i betonu w efekcie przerwy technologicznej potrzebnej na montaż tego wielkogabarytowego elementu konstrukcyjnego" - czytamy w odpowiedzi wykonawcy Saipem-Techint-PBG na doniesienia o pojawieniu się rysy na nowo zbudowanym zbiorniku gazu w terminalu w Świnoujściu.
02.12.2011

Hydrobudowa Polska: 111 mln zł z terminalu LNG w Świnoujściu

Łączna wartość prac podwykonawczych, które Hydrobudowa Polska wykonuje na budowie terminalu LNG w Świnoujściu, wynosi już blisko 111 mln zł netto - poinformował rzecznik spółki, Krzysztof Woch.
18.08.2011

Wydmuchają gaz

Świnoujście. W Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie wykonawcy terminalu LNG z radnymi, zastępcą prezydenta Barbarą Michalską oraz urzędnikami. Jedną ze zmian, jakie chciałby wprowadzić wykonawca terminalu, jest wydmuchiwanie w razie potrzeby części gazu do atmosfery, zamiast - jak to wcześniej planowano - jego spalanie.
18.07.2011

Rejs po sukces z profesjonalną załogą

Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. – firma o długiej historii dynamicznego doskonalenia rozwiązań dla rynku elektroniki morskiej, o skutecznej strategii nawigowania po globalnym rynku shippingowych potentatów i znaczeniu pro-aktywnych relacji z klientem rozmawia Bogdan Tychowski z Wojciechem Kowalczykiem – Szefem Działu Obsługi Klienta Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.
01.06.2011

Nord Stream podpisuje umowę z polskimi organizacjami rybackimi

Dnia 11 stycznia 2011 r. spółka Nord Stream AG podpisała umowę z dwoma polskimi organizacjami rybackimi – Zrzeszeniem Rybaków Morskich – Organizacją Producentów i Organizacją Producentów Rybnych Władysławowo sp. z o.o. w sprawie wynagrodzenia dla wszystkich polskich rybaków zwyczajowo prowadzących połowy w rejonie rurociągu.
17.01.2011

Terminal LNG: Inwestor oficjalnie przekazał plac budowy wykonawcy

Zgodnie z harmonogramem, spółka Polskie LNG S.A. (PLNG) przekazała wykonawcy – konsorcjum SAIPEM-TECHINT-PBG – teren pod budowę terminalu gazu skroplonego (LNG) w Świnoujściu. Szczegółowy harmonogram realizacji przedsięwzięcia zakłada oddanie obiektu do eksploatacji w terminie do 30 czerwca 2014 roku.
21.09.2010

Niemcy nie blokują dofinansowania gazoportu?

Spółka Polskie LNG, odpowiedzialna za budowę terminalu gazu skroplonego w Świnoujściu, spodziewa się pozytywnej odpowiedzi Komisji Europejskiej w sprawie dofinansowania tej inwestycji z funduszy unijnych w ciągu dwóch tygodni. Chodzi o kwotę 80 mln euro.
31.08.2010

Umowa na terminal

Świnoujście/Warszawa. Spółka Polskie LNG ma podpisać w czwartek (15 bm.) w Warszawie umowę z wykonawcą terminalu do odbioru gazu skroplonego w Świnoujściu. Konsorcjum firm z Włoch, Kanady, Francji i Polski ma wybudować terminal za ok. 3 mld zł i oddać go do użytku do końca czerwca 2014 r.
15.07.2010

Świnoujście. Umowa z wykonawcą terminalu 15 lipca

Nikt z uczestników przetargu nie odwołał się, dlatego pojutrze Polskie LNG podpisze umowę z włosko-francusko-kanadyjsko-polskim konsorcjum. Te firmy wybudują gazoport w Świnoujściu.
14.07.2010

Polskie LNG podniesie kapitał o ponad 0,5 mld zł na finansowanie budowy terminalu

Do końca lipca Polskie LNG podniesie kapitał o 560 mln zł ze 110 mln zł w celu sfinansowania pierwszej części budowy terminalu w Świnoujściu, poinformował prezes Zbigniew Rapciak w czwartek.
12.07.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.