• <
attis_konferecnja_2024

Seaway7 i Saipem ogłaszają rozpoczęcie współpracy handlowej w zakresie morskiej energetyki wiatrowej

rk

25.02.2023 12:47 Źródło: Seaway7
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Seaway7 i Saipem ogłaszają rozpoczęcie współpracy handlowej w zakresie morskiej energetyki wiatrowej

Partnerzy portalu

Seaway7 i Saipem ogłaszają rozpoczęcie współpracy handlowej w zakresie morskiej energetyki wiatrowej - GospodarkaMorska.pl
Seaway7

Spółka Seaway7 ogłosiła, że zawarła umowę o współpracy handlowej z firmą Saipem w celu wspólnej realizacji projektów związanych z branżą offshore.

Obie firmy będą realizować wybrane przedsięwzięcia, w ramach których planują wykorzystać swoje aktywa, technologie, produkty oraz kompetencje. Ma to przynieść im wiele korzyści, w tym ułatwić wykonywanie stawianych przed nimi zadań.

Seaway7 i Saipem wykorzystają kluczowe aktywa i możliwości do realizacji takich działań, jak projektowanie inżynieryjne (FEED), zaopatrzenie, budowa i transport. Dotyczy to również budowy fundamentów, kładzenia kabli przesyłowych, a także instalowania podstacji i turbin generatorów wiatrowych. Docelowe projekty to duże, zintegrowane inwestycje pod kątem klientów w Europie i USA, z możliwością rozszerzenia na inne obszary geograficzne.

- Umowa z Seaway7 stanowi ważny krok w kierunku zaoferowania bardziej konkurencyjnej oferty dla potencjalnych klientów w zakresie niektórych zintegrowanych projektów offshore. Razem będziemy w stanie zapewnić pełen zestaw usług dla morskich farm wiatrowych zgodnie ze strategią Saipem, aby jak najlepiej sprostać wyzwaniom związanym z produkcją energii odnawialnej - stwierdził dyrektor operacyjny projektów Offshore Wind w Saipem Gianalberto Secchi

Współpraca zwiększy elastyczność operacyjną i umożliwi wczesne zaangażowanie zarówno klientów, jak i wykonawców z łańcucha dostaw w celu optymalizacji strategii projektowych. Zabezpieczy to również kluczowe aktywa, w tym statki i zakłady produkcyjne.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej umowy z Saipem, która opiera się m.in. na współpracy przy projekcie Seagreen. Działając razem, będziemy mieli dobrą pozycję do efektywnego wykorzystania uzupełniających się aktywów i możliwości w celu stworzenia zróżnicowanych rozwiązań technicznych i dalszej optymalizacji realizacji projektów. Co ważne, wzmocniona oferta poszerzy również potencjalny rynek możliwości w budownictwie EPCI (Engineering, Procurement, Construction and Installation) dzięki naszym zasobom oraz wiedzy - podkreślił dyrektor generalny w Seaway7 Stuart Fitzgerald.

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.