• <

Trwają próby modelowe pływającego morskiego panelu słonecznego

Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Trwają próby modelowe pływającego morskiego panelu słonecznego

Partnerzy portalu

Trwają próby modelowe pływającego morskiego panelu słonecznego - GospodarkaMorska.pl
fot. Moss Maritime

Moss Maritime firmy Saipem rozpoczął testy modelowe swojego innowacyjnego pływającego parku słonecznego dla środowiska przybrzeżnego/morskiego.

Próby organizacji badawczej SINTEF Ocean z Trondheim są częścią współpracy z gigantem energetycznym Equinor. Włoski kontrahent Saipem i Equinor niedawno podpisali umowę o współpracy w celu opracowania pływających parków paneli słonecznych.

Partnerzy połączą swoje doświadczenia i wiedzę, aby dalej rozwijać koncepcję w kierunku konkurencyjnych i opłacalnych rozwiązań. W szczególności celem jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania w zakresie energii odnawialnej.

Technologia będzie oparta na opracowanej przez Moss Maritime koncepcji, będącej częścią działu XSIGHT Saipem.

Według Moss Maritime, park słoneczny będzie miał modułową konstrukcję, która ułatwi jego budowę i naprawy. Będzie również pasował do różnych lokalizacji i zapotrzebowania na moc i powinien działać nawet mimo fal, bez uszkodzenia paneli słonecznych.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.