• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Wygodniejszy dojazd do portu i DCT

ew

22.07.2020 12:16 Źródło: gdansk.pl

Partnerzy portalu

Wygodniejszy dojazd do portu i DCT  - GospodarkaMorska.pl
fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego powstaje kolejny odcinek drogi w ramach programu budowy wewnętrznego układu drogowego. Ułatwi ona dojazd z PCI m.in. do gdańskiego portu. Inwestycja zakończy się pod koniec lipca br.

Zakończono już budowę jezdni i chodnika. Obecnie trwają prace wykończeniowe na trasie, prowadzone są także ostatnie działania związane z budową obiektu mostowego, które powinny zakończyć się w najbliższych dniach.

Pomorskie Centrum Inwestycyjne to teren przeznaczony na działalność zarówno o charakterze produkcyjnym, jak i usługowym. Zlokalizowane jest w sąsiedztwie Trasy Sucharskiego. Zajmuje powierzchnię 55 hektarów, w 2015 roku oddano do użytku na jego terenie biurowiec "Koga".

W ramach trwającej inwestycji zbudowano jezdnię o długości około 500 metrów wraz z chodnikami. Zamontowano także oświetlenie, wybudowano kanalizację deszczową i sieć wodociągową. Zaplanowano także zabezpieczenie rurociągów naftowych Grupy Lotos SA i PERN „Przyjaźń” SA, nowa droga biec będzie bowiem częściowo nad wspomnianymi rurociągami.

Inwestycję realizuje firma STRABAG Sp. z o.o, a nadzoruje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Jej koszt to 13,7 mln złotych. Prace powinny zakończyć się do 31 lipca br.

Budowa ul. Nowej Portowej jest jednym z elementów programu budowy wewnętrznego układu drogowego, którego celem jest komercjalizacja terenów położonych w granicach Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego (PCI) wzdłuż Trasy Sucharskiego, rozciągających się w stronę Portu Gdańsk i Terminalu DCT.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.