W czwartek, 26 czerwca, Kołobrzeg stał się miejscem ważnego spotkania w ramach przygotowań do realizacji strategicznych projektów energetycznych związanych z klastrem 14.E. Port gościł przedstawicieli spółki Orlen Neptun, na czele z prezesem zarządu Januszem Bilem.
Wizyta studyjna była istotnym elementem działań koordynacyjnych i konsultacyjnych w procesie rozwoju infrastruktury portowej oraz lokalnych inicjatyw wspierających transformację energetyczną.
Podczas wizyty goście spotkali się w Urzędzie Miasta Kołobrzeg z prezydent Anną Mieczkowską, zastępczynią ds. gospodarczych Ewą Pełechatą oraz senatorem Januszem Gromkiem. Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg reprezentował prezes Artur Lijewski.
W dalszej części dnia delegacja odwiedziła port morski w Kołobrzegu, gdzie omówiono potencjalne kierunki współpracy i rozwoju infrastruktury związanej z przyszłymi projektami offshore.
W spotkaniu uczestniczyły również przedstawicielki lokalnych instytucji: naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Karolina Bilska oraz kierownik Kołobrzeskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości Kinga Stankiewicz.
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni