• <
bulk_cargo_port_szczecin

Tylko w sierpniu do Gdańska przypłynęło ponad 1 mln ton węgla

gm

08.09.2022 13:13 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Tylko w sierpniu do Gdańska przypłynęło ponad 1 mln ton węgla

Partnerzy portalu

Tylko w sierpniu do Gdańska przypłynęło ponad 1 mln ton węgla - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Tylko w sierpniu do portu w Gdańsku sprowadzono ponad 1 mln ton węgla; do końca roku może być to od 4 do 5 mln ton – poinformował w czwartek wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk Sławomir Michalewski. Dodał, że w sumie przez cały 2022 r. w porcie przeładowanych może być ok. 6 mln ton węgla.

„W sierpniu weszło (do portu Gdańsk – PAP) 1 mln 70 tys. ton, (...) idąc tym tempem, a coraz więcej węgla się pojawia, do końca roku tylko przez Gdańsk to (będzie - PAP) co najmniej 4 do 5 mln ton” – powiedział dziennikarzom podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Michalewski pytany, ile węgla sprowadzono do portu Gdańsk.

Według szacunków wiceprezesa przez cały 2022 r. w porcie przeładowanych może być ok. 6 mln ton węgla.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk Spółka Akcyjna powstał w 1998 roku jako spółka prawa handlowego i działa na podstawie ustawy o portach i przystaniach morskich oraz Kodeksu spółek handlowych. Zastąpił on Zarząd Portu Gdańsk SA i kontynuuje tradycje poprzedników oraz jest jedynym podmiotem zarządzającym portem. Udziałowcami spółki są: Skarb Państwa, gmina Gdańsk oraz uprawnieni pracownicy.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.