• <
nauta_2024

Trzecia jednostka BW LPG zakończyła próby morskie i gazowe

PMK

28.12.2020 23:00 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Trzecia jednostka BW LPG zakończyła próby morskie i gazowe

Partnerzy portalu

Trzecia jednostka BW LPG zakończyła próby morskie i gazowe - GospodarkaMorska.pl
BW LPG

BW LPG, największy na świecie przewoźnik płynnego gazu, zakończył kolejny ważny etap swojego programu modernizacyjnego. Statek BW Orion zakończył bowiem próby morskie i gazowe.

Jednostka podąża za BW Gemini – pierwszym gazowcem VLGC, który został wyposażony w pionierską technologię napędu LPG. To także trzeci z 15 statków modernizowanych na użycie napędu LPG dual-fuel. Prace odbywają się w chińskiej stoczni Yiu Lian Dockyard w Shenzen.

Proces modernizacji emituje około 2060 ton dwutlenku węgla, czyli o 97 procent mniej w porównaniu z zamówieniem nowego statku z podobną technologią.

Dekarbonizacja jest jednym z głównych wyzwań branży i głównym zobowiązaniem BW LPG w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. Wykorzystanie LPG jako paliwa do napędu jest jednym z rozwiązań tego problemu.

LPG może także odegrać rolę paliwa pomostowego do amoniaku, ponieważ materiały używane w zbiornikach i układach LPG są w większości przypadków odpowiednie dla amoniaku. Według DNV GL, dzięki zaawansowanemu planowaniu, można zminimalizować korekty potrzebne do przejścia na amoniak z LPG.

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.