• <
KONGSBERG_2023

Testy morskie National Geographic Resolution wypadły pomyślnie

17.09.2021 10:58 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Testy morskie National Geographic Resolution wypadły pomyślnie

Partnerzy portalu

Testy morskie National Geographic Resolution wypadły pomyślnie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ulstein

Ulstein Group ukończyła testy morskie statku National Geographic Resolution. Statek powstał w stoczni Crist, a był wykańczany w norweskiej Ulstein Verft.

Testy morskie National Geographic Resolution trwały trzy dni. Był to ostateczny test przed wyruszeniem statku w pierwszą ekspedycję na Antarktykę. Ulstein podał, że w trakcie testów wykonano serię manewrów, w tym zwrot 360-stopniowy, a także testy zasilania i bezpieczeństwa.

Polarny statek ekspedycyjny National Geographic Resolution został wyposażony w gdyńskiej stoczni Crist w innowacyjny kadłub X-BOW, funkcjonujący dotychczas w jednostkach sektora offshore. Taka linia kadłuba ma zmniejszyć uderzenia fal, tym samym zwiększyć komfort podróżowania poprzez redukcję hałasu i wibracji, a także oblodzenia pokładów.

Statek ma być dostarczony do odbiorcy, firmy Lindblad Expeditions, jeszcze w tym roku. Jest to jeden z najbardziej innowacyjnych statków pasażerskich na świecie. Ma prawie 125 metrów długości i ponad 20 metrów szerokości. Został przystosowany do trudnych polarnych warunków. Pomieści ponad 100 pasażerów jednocześnie. Jego siostrzany statek, National Geographic Endurance, został dostarczony w marcu 2020 roku i tego lata odbywał swoje pierwsze kursy na Islandii.

Dziewiczym rejsem National Geographic Resolution ma być 22-dniowa wyprawa przez Antarktykę, wyspę Georgia Południowa i Falklandy, której start został zaplanowany na 18 listopada.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.