• <

Sześciu migrantów zginęło. Ich łódź zatonęła na Morzu Śródziemnym

gm

08.08.2022 12:59 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Sześciu migrantów zginęło. Ich łódź zatonęła na Morzu Śródziemnym

Partnerzy portalu

Sześciu migrantów zginęło. Ich łódź zatonęła na Morzu Śródziemnym - GospodarkaMorska.pl

U wybrzeży Algierii zatonęła w poniedziałek łódź z migrantami. Sześć osób zginęło, kolejne sześć uratowano, a pozostałe uznano za zaginione – poinformowała algierska telewizja Ennahar. Przez Morze Śródziemne próbowało się przeprawić około 20 osób w wieku od 20 do 30 lat.

Rannych migrantów, m.in. kobietę w ciąży, zawieziono do szpitala w miejscowości Hammamet, ok. 20 km na zachód od stolicy kraju Algieru.

Łódź wywróciła się około godz. 4 nad ranem czasu lokalnego (godz. 5 w Polsce) na wysokości Hammamet. Na jej pokładzie znajdowali się obywatele różnych krajów Afryki Subsaharyjskiej, którzy próbowali przeprawić się przez Morze Śródziemne. Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa.

Zgodnie z raportami publikowanymi przez algierskie ministerstwo obrony od 1 stycznia do 2 sierpnia bieżącego roku straż przybrzeżna „powstrzymywała próby nielegalnej migracji”, zwykle do Hiszpanii, i uratowała 2352 osoby w nieprofesjonalnie wykonanych łodziach – przekazała AFP.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.