• <
KONGSBERG_2023

Svitzer dostarczy dwa holowniki do Kanału Sueskiego

17.08.2021 14:03 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Svitzer dostarczy dwa holowniki do Kanału Sueskiego

Partnerzy portalu

Svitzer dostarczy dwa holowniki do Kanału Sueskiego - GospodarkaMorska.pl
Fot. Svitzer

Zarząd Kanału Sueskiego rozszerzył umowę z grupą Maersk. Na jej mocy należący do Maersk Svitzer dostarczy dwa dodatkowe holowniki.

Po zablokowaniu Kanału Sueskiego przez kontenerowiec Ever Given, prezes i dyrektor zarządzający Zarządu Kanału Sueskiego, admirał Osama Rabie zapowiedział zwiększenie możliwości ratowniczych m.in. poprzez pozyskanie nowych dużych holowniku o dużym uciągu na palu.

Dwa zamówione holowniki dostarczy specjalizująca się w tego typu usługach spółka Svitzer należąca do A.P. Møller-Mærsk. Svitzer zajmuje się usługami holowniczymi w Kanale Sueskim od 2019 roku. Pracują tam holowniki Port Said 1 i Port Said 2, które operują z Port Said przy wejściu do kanału od Morza Śródziemnego. Dwa nowe holowniki pojawią się w czwartym kwartale bieżącego roku. Każdy z nich będzie miał uciąg na palu wynoszący powyżej 70 ton. Najpewniej będą pracować od strony Morza Czerwonego.

Svitzer podał, że holowniki będą ważnym uzupełnieniem operującej w Kanale Sueskim floty i zapewnią bezproblemowe operacje przy nieustannie zwiększających się gabarytach statków przechodzących przez kanał. Obie jednostki będą nowe, dostarczone ze stoczni Cheoy Lee w Chinach. Obsługiwać je będą załogi egipskie.

– Kanał Sueski jest najważniejszą arterią światowego handlu. Jestem zaszczycony tym, że Zarząd Kanału Sueskiego nagrodził Svitzera rozszerzeniem funkcjonującej umowy. To testament naszych bliskich relacji i bardzo cenionej współpracy z ZKS – powiedział Nicolai Vinther Friis, dyrektor zarządzający Svitzer na region Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji. – W Svitzer z dumą wspieramy Zarząd Kanału Sueskiego w ich misji świadczenia nieustannej usługi statkom przepływającym przez Kanał Sueski, zapewniając w ten sposób wydajne funkcjonowanie globalnego łańcucha dostaw – dodał.

Svitzer z dumą wspieramy SCA w ich wizji świadczenia wyróżniającej się i nieprzerwanej usługi statkom przepływającym przez Kanał Sueski, zapewniając w ten sposób wydajne globalne łańcuchy dostaw”. Oba holowniki to nowe konstrukcje dostarczone ze stoczni Cheoy Lee w Chinach i będą obsługiwane przez wszystkie egipskie załogi.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.