• <
gryfia_70lat

Strajk w porcie w Liverpoolu w drugiej połowie września

jm

05.09.2022 11:52
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Strajk w porcie w Liverpoolu w drugiej połowie września

Partnerzy portalu

Strajk w porcie w Liverpoolu w drugiej połowie września - GospodarkaMorska.pl
Fot. Peel Ports

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w porcie w Liverpoolu dojdzie do strajku pracowników. Ponad 560 z nich uzgodniło, że rozpocznie się on 19 września i potrwa dwa tygodnie.

W Liverpoolu, jednym z ważniejszych na Wyspach Brytyjskich portów kontenerowych, rzecz idzie o to samo, co wcześniej w Felixstowe – płacę i warunki pracy. Dokerzy zadecydowali o strajku po odrzuceniu oferty 7-procentowej podwyżki złożonej przez MDHC Container Services, która zarządza terminalem kontenerowym w Liverpoolu i jest częścią grupy Peel Ports. Związek zawodowy Unite stwierdził, że propozycja jest nieadekwatna do rzeczywistej wysokości inflacji. Ponadto pracownicy zarzucają MDHC, że nie dotrzymała obietnic zawartych w porozumieniu z zeszłego roku dotyczących m.in. rewizji płac i poprawy rotacji zmian.

Obserwatorzy rynku już biją na alarm, że po strajku w Felixstowe, który wciąż powoduje duże straty i przyczynia się do ponownego narastania kongestii w portach w całej Europie, strajk w Liverpoolu wpłynie zarówno na żeglugę, jak i na transport kołowy w regionie. Jednocześnie Unite zapowiada, że jeśli pracodawcy nie przystaną na żądania pracowników, należy spodziewać się kolejnych akcji.


Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.