• <

Vistal walczy o kontrakt na budowę mostu w Malborku - finał sprawy w sądzie

Strona główna Stocznie, offshore Vistal walczy o kontrakt na budowę mostu w Malborku - finał sprawy w sądzie
14.01.2015 Źródło: własne
Vistal walczy o kontrakt na budowę mostu w Malborku - finał sprawy w sądzie - GospodarkaMorska.pl

14 stycznia 2015 r. Vistal Gdynia złożyła skargę do Sądu Okręgowego w Gdańsku na orzeczenie KIO wykluczające ofertę Vistalu z postępowania przetargowego na budowę mostu w Malborku. W skardze spółka domaga się oddalenia odwołania Strabag Sp. z o.o.

Przypomnijmy, że Gdyński Vistal wygrał przetarg na budowę 177 - metrowego mostu żelbetowego na Nogacie w Malborku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku (GDDKiA) wybrała ofertę spółki opiewającą na 67,32 mln zł brutto. Głównym kryterium była cena.

Spółka Strabag złożyła drugą najtańszą ofertę w postępowaniu przetargowym (70,75 mln zł brutto). Po wyborze najtańszej oferty Vistalu, Strabag odwołał się od decyzji GDDKiA do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) co spowodowało wykluczenie Vistalu z postępowania.

Vistal specjalizuje się w realizacji konstrukcji stalowych wszelkiego typu dla przemysłu budowlanego, energetycznego, okrętowego i offshore. W styczniu ubiegłego roku spółka debiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

gm

Źródło:
własne

Dziękujemy za wysłane grafiki.