• <
gryfia_70lat

Nauta zainstaluje kolejny skruber

17.08.2015 11:33 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Nauta zainstaluje kolejny skruber - GospodarkaMorska.pl

Finnlines po raz kolejny powierzył Naucie montaż skrubera na swoim rorowcu. 14 sierpnia do stoczni przypłynąła jednostka Finnmerchant. 

Jest to już siódma jednostka tego armatora, na której Nauta zamontuje skruber do oczyszczania spalin. W zakres prac wchodzi także wykonanie prac remontowych niekolidujących z montażem systemu do oczyszczania spalin. Armator kupił ten statek w styczniu tego roku. Finnmerchant ma 193 m długości i 26 m szerokości, został wybudowany w 2003 r.

Warto przypomnieć, że pod koniec roku 2014 i na początku 2015 Nauta zamontowała podobne urządzenia na sześciu innych statkach należących do Finnlines. Od listopada 2014 do marca 2015 w dokach Nauty pojawiły się kolejno rorowce: Finnbreese, Finsea, Finnsun, Finnsky, Finntide oraz Finnwave. Wszystkie jednostki, które przeszły przebudowę należą do serii rorowców wybudowanych w latach 2011 – 2012 w chińskiej stoczni Nanjing. Mają blisko 190 m długości i ponad 26 m szerokości. Dotychczasowe doświadczenie, pozyskane podczas montażu skruberów na wymienionych jednostkach, zaowocowało wygraniem kolejnego kontraktu, pomimo ostrej konkurencji ze strony wszystkich stoczni z krajów nadbałtyckich.

Armator zdecydował się na przebudowę w związku z koniecznością dostosowania statków do wymagań przepisów dyrektywy siarkowej, które od początku tego roku obowiązują w rejonie Morza Bałtyckiego, Północnego i Kanału La Manche.

Stocznia Remontowa Nauta, należąca do grupy MARS Shipyards & Offshore, łączy wieloletnią tradycję okrętową z nowoczesnymi technologiami. Należy do zakładów o bardzo szerokim wachlarzu usług. Oprócz standardowych remontów wykonuje także skomplikowane konwersje i przebudowy, a także wyposażają statki obsługujące sektor offshore. Zwiększony potencjał dokowy i produkcyjny pozwala Naucie nawet największe jednostki wpływające na Bałtyk. Dwa lata temu Nauta powróciła na rynek nowych budów, otwierając dział na terenie gdańskich pochylni, gdzie zatrudnienie znalazło ponad 400 osób i będzie zwiększane w szybkim tempie. Dotychczas stocznia pozyskała kilkanaście kontraktów na budowę nowych jednostek i negocjuje kolejne zlecenia. Nauta jest również bardzo aktywna w obszarze innowacji. Stocznia wspólnie z uczelniami wyższymi oraz ośrodkami naukowymi uczestniczy w kilku projektach o charakterze badawczo rozwojowych, których celem jest opracowanie i wdrożenie do produkcji nowatorskich produktów mogących znaleźć zastosowanie m.in. w ochronie środowiska, energetyce, oraz różnych gałęziach przemysłu – w tym również w przemyśle wojskowym.

Finnlines to fiński operator żeglugowy, działający głównie w obszarze serwisów ro-ro i pasażersich w Europie Północnej. Flotę Finnlines tworzy około 30 jednostek pasażerskich i towarowo-pasażerskich. Armator jest częścią włoskiej grupy Grimaldi.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.