• <
smartre_2023

Lukoil będzie wydobywał ropę z dna Bałtyku

JK

22.02.2016 09:10 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Lukoil będzie wydobywał ropę z dna Bałtyku

Partnerzy portalu

Lukoil będzie wydobywał ropę z dna Bałtyku - GospodarkaMorska.pl

Spółka Lukoil- Kaliningradmorneft, należaca do koncernu Lukol otrzymała pozwolenie od rosyjskiego rządu  na poszukiwanie i produkcję węglowodorów w rosyjskiej części Morza Bałtyckiego.

Blok zawiera pole ropy naftowej D33 odkryty w 2015 roku. Został na nim zrealizowany jeden odwiert poszukiwawczy, wydrążony z samopodnośnej platformy typu jack-up. Szcuje się, że pole  zawiera 21,2 mln ton wydobywalnych rezerw ropy naftowej.

LUKOIL jest jedną z czołowych spółek zajmujących się wydobyciem i przetwarzaniem ropy naftowej oraz gazu.

Mimo, że większość działalności koncernu, jak na przykład badania czy wydobycie ropy naftowej, prowadzona jest na terenie Rosji, LUKOIL posiada także nowoczesne rafinerie, zakłady przetwarzania gazu oraz kompleksy petrochemiczne na całym świecie. Większość produktów koncernu kierowana jest na międzynarodowe rynki. Sieć sprzedaży produktów LUKOIL obejmuje już 23 kraje na całym świecie, w tym między innymi: Rosję, kraje basenu Morza Bałtyckiego, Wspólnotę Niepodległych Państw, Europę oraz Stany Zjednoczone.

LUKOIL zajmuje drugą pozycję, wśród prywatnych koncernów notowanych na giełdzie, pod względem udokumentowanych złóż węglowodorów. Jest to największa spółka handlowa w branży wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej w Rosji, o rocznych obrotach przekraczających 107 miliardów dolarów i zysku netto powyżej 9,1 miliarda dolarów.

Z punktu widzenia jawności danych i przejrzystości LUKOIL jest liderem wśród rosyjskich spółek naftowych. Jest to pierwsza w całej historii firma zarejestrowana na Londyńskiej Giełdzie. Jest to jedyny rosyjski koncern, którego akcje w większości są w posiadaniu mniejszościowych akcjonariuszy. LUKOIL jest także największym podatnikiem w Federacji Rosyjskiej – całkowita suma zapłaconych podatków w 2008 roku przekroczyła 38 miliardów dolarów.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.