• <
siemens_gamesa_2022

„Stocznia jest kobietą”! Zobacz wyjatkową aplikację

ew

20.09.2020 22:31 Źródło: http://stocznia-jest-kobieta.org/
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski „Stocznia jest kobietą”! Zobacz wyjatkową aplikację

Partnerzy portalu

„Stocznia jest kobietą”! Zobacz wyjatkową aplikację  - GospodarkaMorska.pl
fot. http://stocznia-jest-kobieta.org/

Kilkadziesiąt biogramów i opisów miejsc, zapisy wspomnień, unikatowe nagrania i materiały zdjęciowe zawiera aplikacja „Stocznia jest kobietą” stworzona przez trójmiejskie Stowarzyszenie Arteria we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej. Aplikacja pomaga poznać miejsca, których w Stoczni już nie ma, głosami pracownic, aktywistek czy artystek związanych z tym miejscem, pokazać codzienne, ale niezwykłe życie największego zakładu pracy na Pomorzu.

Dzięki dotacji z Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizatorki projektu rozpoczynają pracę nad aktualizacją i rozwojem narzędzia. Nowe, niepublikowane wcześniej treści, usprawnienia technologiczne aplikacji, a także możliwość zwiedzania Stoczni nie tylko w terenie będą miały premierę w drugiej połowie sierpnia. „Aplikacja powstała w 2016 roku. Od tego czasu zmieniły się wymagania techniczne, ale też zgromadziłyśmy niesamowitą wiedzę o pracy kobiet w Stoczni Gdańskiej. Chcemy zamieścić fragmenty reportażu o pracy kobiet z 1968 roku, kiedy to dziennikarka odwiedziła je na stanowiskach pracy. Pojawią się nowe wątki, związane na przykład ze stoczniowymi planistkami i informatyczkami. Mamy też nadzieję, że przy okazji działań promocyjnych uda się nam dotrzeć do kolejnych osób, które zechcą się podzielić swoimi historiami i pamiątkami” – mówi Anna Miler organizatorka projektu. Aplikacji towarzyszy stale uzupełniane archiwum cyfrowe.

Aplikacja będzie dostępna bezpłatnie w języku polskim i angielskim w systemie operacyjnym Android.

Aktualną wersję aplikacji można pobrać pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.threestep.stocznia

Archiwum cyfrowe: http://stocznia-jest-kobieta.org/archiwum-cyfrowe/

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.