• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Star Bulk sfinalizował fuzję z Eagle Bulk Shipping

Partnerzy portalu

Fot. Star Bulk

Star Bulk Carriers Corp., globalna firma żeglugowa koncentrująca się na transporcie suchych ładunków masowych, ogłosiła dziś, że zakończyła fuzję z Eagle Bulk Shipping Inc.

Zgodnie z warunkami umowy fuzji, każdy akcjonariusz Eagle otrzymał 2,6211 akcji zwykłych Star Bulk za każdą posiadaną akcję zwykłą Eagle. Akcje zwykłe Eagle zostały wycofane z obrotu i nie będą już notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

- To ekscytujący dzień dla Star Bulk, ponieważ łączymy nasze firmy i tworzymy globalnego lidera w transporcie suchych ładunków masowych. Idziemy naprzód z większą skalą, silniejszym profilem finansowym i unikalnymi możliwościami technicznymi i handlowymi, aby rozwijać naszą działalność, lepiej służyć naszym klientom i dostarczać trwałą wartość dla naszych akcjonariuszy - powiedział Petros Pappas, dyrektor generalny Star Bulk.

Star Bulk to globalna firma żeglugowa oferująca rozwiązania w zakresie transportu morskiego w sektorze suchych ładunków masowych na całym świecie. Statki Star Bulk transportują duże ładunki masowe, w tym rudę żelaza, minerały i zboża, a także mniejsze ładunki masowe, w tym boksyty, nawozy i produkty stalowe. Spółka Star Bulk została założona 13 grudnia 2006 r. na Wyspach Marshalla i posiada biura w Atenach, Nowym Jorku, Limassol, Singapurze, Niemczech i Danii. 

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.