• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Sondaż: przekop Mierzei Wiślanej cieszy się poparciem Polaków

gm

11.06.2022 11:53 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Sondaż: przekop Mierzei Wiślanej cieszy się poparciem Polaków

Partnerzy portalu

Sondaż: przekop Mierzei Wiślanej cieszy się poparciem Polaków - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

O przekopie Mierzei Wiślanej "zdecydowanie pozytywnie" lub "raczej pozytywnie" wypowiedziało się 58 proc. ankietowanych – podał w sobotę portal wPolityce.pl.

Portal wPolityce.pl opublikował w sobotę wyniki badania opinii publicznej, dotyczące oceny inwestycji polegającej na przekopie Mierzei Wiślanej. Badanie przeprowadziła na zlecenie portalu pracownia Social Changes.

"+Zdecydowanie pozytywnie+ lub +raczej pozytywnie+ wypowiada się o niej aż 58 proc. badanych. Krytyczne nastawienie deklaruje zaledwie 17 proc. respondentów. Co czwarty respondent nie ma zdania w tej sprawie" – podał portal wPolityce.pl.

Jak wskazano w publikacji, inwestycję popierają nie tylko wyborcy Zjednoczonej Prawicy (91 proc.), ale także 41 proc. zwolenników Koalicji Obywatelskiej i 53 proc. wyborców Polski 2050.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 3 do 6 czerwca 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1065 osób.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.