• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Puls Biznesu: Ceny LNG rujnują firmy

gm

04.08.2022 09:00 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Puls Biznesu: Ceny LNG rujnują firmy - GospodarkaMorska.pl

Jeszcze kilka miesięcy temu LNG był ekologiczną i ekonomiczną alternatywą dla diesla. Dziś ceny gazu rujnują firmy. Biznes prosi rząd o pomoc - czytamy w czwartkowym Pulsie Biznesu.

Puls Biznesu podaje, że według szacunków Związku Pracodawców "Transport i Logistyka Polska" (TLP) w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat w nowoczesne, homologowane pojazdy zasilane LNG lub CNG zainwestowało w Polsce kilkadziesiąt większych firm transportowych.

„Do tego trzeba dodać także mniejsze, lokalne przedsiębiorstwa. Łącznie mamy więc na rynku około 2,5 tys. ciężarówek napędzanych płynnym gazem” - mówi cytowany przez Puls Biznesu Maciej Wroński, prezes TLP.

„W jego ocenie przedsiębiorcy decydowali się na taki krok z uwagi na m.in. ochronę środowiska i oczekiwania klientów związane z redukcją śladu węglowego. Teraz mają problem” - pisze w czwartek Puls Biznesu.

„Reprezentacja branży transportowej z szefami Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce rozmawiała niedawno o obecnej sytuacji z przedstawicielami rządu i prosiła o pomoc. Jednak na razie żadnego odzewu władz na nasze apele nie ma” - zaznaczyła cytowana przez Puls Biznesu dyrektor w Epo-Trans Logistic Anna Ozimek-Stanuch.

Fot. Depositphotos

bulk_cargo_port_szczecin
Tagi:
LNG

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.