Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano 12 maja projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie podziału środków finansowych na realizację programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa na lata 2021-2027.
W ramach przedsięwzięcia zaplanowano szereg działań, m.in. przyczynianie się do dobrego stanu środowiska, propagowanie warunków dla rentownych, konkurencyjnych i atrakcyjnych sektorów rybołówstwa, akwakultury i przetwórstwa, gromadzenie i analiza danych oraz promowanie wiedzy o morzu oraz przyczynianie się do osiągnięcia dobrego stanu środowiska poprzez wdrażanie i monitorowanie chronionych obszarów morskich, w tym obszarów Natura 2000.
Rekomendowanym rozwiązaniem jest opracowanie regulacji prawnych mających na celu określenie podziału środków finansowych na realizację programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa na lata 2021-2027 oraz ustalenie limitu na poszczególne priorytety, cele szczegółowe lub rodzaje interwencji. Nie jest możliwe osiągnięcie ww. celu za pomocą innych środków niż w drodze projektowanego
rozporządzenia.
Przyjęty podział środków w projektowanym rozporządzeniu uwzględnia fundusze, jakie zostały ustalone w programie i na co konkretnie zostaną przydzielone. Cała kwota wynosi 731 982 790 euro. Wkład Europejskiego Funduszu Morskiego Rybackiego i Akwakultury (EFMRA) sięga 512 387 950 euro, z kolei wkład państwa to 219 594 837 euro.
Projekt rozporządzenia jest zgodny z prawem Unii Europejskiej. Dokument wejdzie w życie dzień po jego ogłoszeniu,
co ma zapewnić możliwość sprawnej realizacji zadań w zakresie wdrażania
programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa na lata 2021-2027. Z treścią można zapoznać się TUTAJ.
Fot. Depositphotos
O finansach na VI Forum Wizji Rozwoju
Afera w Finlandii. Inżynier skopiował plany największego wycieczkowca świata
Program "Opłaty Krajowej" powodem sporu między Polskim Związkiem Wędkarskim a Wodami Polskimi
30 lat Agencji Rozwoju Pomorza. Przybliżanie światowych rynków pomorskim przedsiębiorcom
Konosament – wybrane zagadnienia praktyczne
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna utrzymuje pozycję lidera