• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Europosłanka Zalewska: w Polsce unijna polityka dotycząca rybołówstwa doprowadziła do rujnacji tej dziedziny gospodarki

Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Europosłanka Zalewska: w Polsce unijna polityka dotycząca rybołówstwa doprowadziła do rujnacji tej dziedziny gospodarki

Partnerzy portalu

Fot. Pixabay

W Polsce Unijna polityka dotycząca rybołówstwa doprowadziła do rujnacji tej dziedziny gospodarki – mówiła w czwartek w Parlamencie Europejskim eurodeputowana PiS Anna Zalewska w trakcie debaty pt. Oceany, różnorodność biologiczna i rybołówstwo.

Anna Zalewska mówiła o obowiązujących przepisach dotyczących polityki rybołówstwa, wymieniając porozumienie ws. mórz i oceanów z Montrealu, marcowe porozumienie ONZ zawarte podczas Międzynarodowej Konferencji w sprawie Morskiej Różnorodności Biologicznej, czy rozporządzenie PE i Rady dotyczące odbudowy zasobów przyrodniczych.

Eurodeputowana stwierdziła, że wszystkie te dokumenty budziły i budzą ogromne emocje. – Dlaczego? Dlatego, że niestety zwykle opierają się na słabych dowodach naukowych i nie zawierają oceny skutków – stwierdziła.

Jak przypomniała, to samo dotyczyło pakietu Fit for 55. – Porozmawiajcie dziś ze swoimi obywatelami, którzy będą osobiście ponosić koszty naszych ambicji, będą karani, będą zmuszani i będą wypełniać określone obowiązki, wyciągając swoje pieniądze, jednocześnie nie mając pewności, jakie efekty uzyskają – zaznaczyła.

Dlatego, wskazała eurodeputowana PiS, wszelkie tego typu propozycje narzucające rygorystyczne normy powinny być objęte pełnym wsparciem finansowym.

Mówiąc o polityce rybołówstwa Zalewska stwierdziła, że propozycje KE zniszczą kolejną gałąź gospodarki, ponownie uderzając w rybaków. – W Polsce unijna polityka dotycząca rybołówstwa doprowadziła do rujnacji tej dziedziny gospodarki. To się nie może powtórzyć. Myślmy o przyszłości, myślmy o ludziach, którzy wiedzą w jaki sposób korzystać z natury i jak o nią dbać – apelowała.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz
asc/ jar/

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.