• <

Ważna zmiana w Scandlines

ew

19.12.2019 09:15 Źródło: promyskat.pl

Partnerzy portalu

Ważna zmiana w Scandlines - GospodarkaMorska.pl

Firma Scandlines będzie miała nowego prezesa. Stery w przedsiębiorstwie przejmuje Vagn Sørensen.

Armator poinformował o zmianie w opublikowanym właśnie komunikacie. Oficjalnie nastąpi ona 1 stycznia 2020 r. Vagn Sørensen zastąpi wówczas na stanowisku Steve'a Ridgwaya, który pełnił tę funkcję od 2014 r.

Sørensen ma 30-letnie doświadczenie w różnych międzynarodowych przedsięwzięciach, szczególnie w branży lotniczej. W przeszłości pracował m.in. dla: Scandinavian Airlines, Air Canada oraz Austrian Airlines.

„Jestem zachwycony, mogąc dołączyć do Scandlines na stanowisku prezesa. Jestem podekscytowany programem firmy dotyczących zielonych inicjatyw, perspektywami wzrostów, a także silnym zorientowaniu na klienta” - powiedział Vagn Sørensen, dodając, że nie może doczekać się współpracy z dyrektorem Scandlines, Sørenem Poulsgaardem Jensenem.

Scandlines to duńsko-niemieckie przedsiębiorstwo żeglugowe, które specjalizuje się w przeprawach pomiędzy tymi dwoma krajami, obsługując połączenia Puttgarden-Rødby oraz Rostock-Gedser. Firma dysponuje flotą 8 promów. W ubiegłym roku statki należące do tego przewoźnika przyjęły na pokład 7,4 miliona pasażerów, 1,8 miliona pojazdów osobowych oraz 700 tysięcy jednostek cargo. W ostatnich latach firma Scandlines zasłynęła licznymi „zielonymi” inwestycjami, które uczyniły jej działalność mniej uciążliwą dla środowiska i często stawiana jest w branży za wzór proekologicznych inwestycji.

Źródło:
promyskat.pl

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.