• <
gryfia_70lat

Serce ze sprzętu terminalowego w DCT Gdansk dla cichych bohaterów (foto, wideo)

ew

29.04.2020 10:03 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Serce ze sprzętu terminalowego w DCT Gdansk dla cichych bohaterów (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Serce ze sprzętu terminalowego w DCT Gdansk dla cichych bohaterów (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

Personel medyczny, pracownicy portów i cała branża logistyczna to cisi bohaterowie walki z COVID-19. W podziękowaniu za ich codzienną pracę, w DCT Gdańsk pojawiło się niezwykłe serce. Zobaczcie film z jego powstawania! 

Jak mówią przedstawiciele gdańskiego terminala: "To serce jest wyrazem podziękowania i szacunku dla zaangażowania w codzienną pracę i wykonywanie swoich obowiązków przez naszych pracowników pomimo panującej pandemii. Jest również dla wszystkich, którzy nieprzerwanie pracują, aby logistyczny łańcuch dostaw nie został przerwany, po to, aby każdy z nas mógł nabyć produkty niezbędne do życia.  Dziękujemy naszym #logisticsheros i #medicalheros!"

Serce powstało z wewnętrznych ciągników IMV należących do DCT oraz naczep. Jak czytamy w komunikacie DCT: "Szczególne wyrazy uznania dla naszych wprawionych kierowców, którzy ustawiali pojazdy w kształt serca - jak się domyślacie, nie robią tego na co dzień".

 

Mimo trudnej sytuacji w Chinach w pierwszych dwóch miesiącach Port Gdańsk odnotował wzrosty w przeładunkach drobnicy osiągając wynik 4 mln ton (głównie kontenerów) z wzrostem o 11,9 procenta rok do roku. Łącznie w Gdańsku, w styczniu i lutym 2020, przeładowano aż 7,9 mln ton.

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk od początku swojego istnienia dynamicznie się rozwija i z roku na rok odnotowuje wzrost przeładunków. W 2019 roku po raz pierwszy przekroczył 2 mln TEU. Nieustające inwestycje w rozwój terminalu, szybkie reagowanie na potrzeby rynku, unikalna lokalizacja oraz bezpośrednie połączenia oceaniczne to jedne z wielu czynników, które pozwoliły umocnić pozycję DCT Gdańsk jako północnej bramy dla Europy Środkowej i Wschodniej. 

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.