• <

Seaspan utworzy nową spółkę holdingową i przejmie APR

PMK

25.11.2019 22:52 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Seaspan utworzy nową spółkę holdingową i przejmie APR

Partnerzy portalu

Seaspan utworzy nową spółkę holdingową i przejmie APR - GospodarkaMorska.pl

Hongkoński armator kontenerowy Seaspan Corporation ogłosił reorganizację w celu utworzenia nowej spółki holdingowej, Atlas Corp., która stanie się nową spółką-matką Seaspan.

Jak wyjaśniono, proponowana reorganizacja ma na celu przyspieszenie inicjatyw w zakresie strategicznej alokacji kapitału i zapewnienie przejrzystości operacyjnej.

- Utworzenie Atlas Corp. jako globalnego menedżera aktywów umożliwia dywersyfikację kapitału - powiedział Ryan Courson, dyrektor finansowy Seaspan.

W związku z reorganizacją Seaspan poinformował również, że zawarł ostateczną umowę nabycia APR Energy Limited, firmy specjalizującej się w szybkich, mobilnych rozwiązaniach dla energetyki.

- Widzimy szerokie możliwości atrakcyjnego wykorzystania kapitału w sektorze gospodarki morskiej w 2020 roku. Świadczą o tym nasze ostatnie przejęcia aktywów kontenerowych o wartości ponad 400 mln USD. Cieszymy się także z perspektywy przeznaczenia kapitału na globalną platformę energetyczną APR - dodał Courson.

Zgodnie z umową, Atlas przejmie APR w ramach transakcji obejmującej wszystkie akcje o wartości 750 mln USD, w tym przejęcie długu. Akcje Atlas zostaną wydane sprzedającym w ramach planowanego nabycia po cenie 11,10 USD za akcję.

- Łączymy dwie wiodące, zintegrowane platformy w dwóch branżach, w których cieszymy się długotrwałym zaufaniem - morskiej i energetycznej - powiedział David Sokol, prezes zarządu Seaspan.

Flota Seaspan składa się ze 119 kontenerowców, o łącznej pojemności ponad 975 000 TEU. Obecna flota operacyjna Seaspan ma średni wiek około siedmiu lat.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.