• <
PZT_980x120_gif_2020

Przedstawiciele światowych portów zapewniają, że utrzymają globalne łańcuchy dostaw

Strona główna Porty, logistyka Przedstawiciele światowych portów zapewniają, że utrzymają globalne łańcuchy dostaw
Przedstawiciele światowych portów zapewniają, że utrzymają globalne łańcuchy dostaw - GospodarkaMorska.pl

ew/Offshore-Energy

27.04.2020 Źródło: własne

Przedstawiciele dwudziestu portów z różnych części świata podpisali deklarację współpracy i dzielenia się najlepszymi praktykami w celu zapewnienia najwyższej wydajności w ramach globalnych wysiłków na rzecz zwalczania pandemii COVID-19.

Porty na całym świecie zostały uznane za element infrastruktury krytycznej łańcucha dostaw. Zapewniają niezbędne usługi i pracują przez całą dobę aby utrzymać światowy handel i przepływ towarów, szczególnie żywności i leków. 

W obecnej sytuacji pojawiły się jednak liczne wyzwania związane z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i marynarzom przy jednoczesnym kontynuowaniu operacji portowych. 

Z inicjatywy przedstawicieli portu w Singapurze, podpisana została deklaracja dotycząca współpracy i zapewnienia, że statki handlowe będą mogły bez przeszkód cumować w terminalach aby bezpiecznie przeprowadzać operacje ładunkowe i utrzymać globalny łańcuch dostaw. 

Deklaracja została podpisana przez członków okrągłego stołu władz portowych (PAR). Wśród nich znaleźli się przedstawiciele portów w: Abu Zabi, Antwerpii, Hamburgu, Rotterdamir, Port Klang, w Busan, w Szanghaju, Jokohamie a także portów Seattle, Long Beach i Los Angeles.

Porty zgodziły się również przyjąć najlepsze praktyki przy jednoczesnym stosowaniu się do restrykcji państwowych, w tym środki ostrożności dla społeczności portowej, porady i pomoc dla personelu lądowego i załogi statku oraz zachowanie najwyższych środków bezpieczeństwa przy przeładunku towarów.

Ponadto, władze portowe zobowiązały się do dzielenia się doświadczeniami w zakresie zwalczania COVID-19 przy jednoczesnym zabezpieczeniu niezakłóconego handlu morskiego.

„W dobie walki z pandemią, musimy pamiętać, że jeszcze nigdy nie było tak ważne, aby porty były otwarte i zapewniały płynny przepływ towarów. Świat morskich dostaw stoi przed wieloma niewiadomymi i nowymi wyzwaniami. Władze portowe muszą podjąć najwyższe środki ostrożności aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom a jednocześnie poradzić sobie ze stresem, z jakim borykają się marynarze. Zebraliśmy się, aby złożyć deklarację o naszym zaangażowaniu, wymienić się doświadczeniami i podzielić najlepszymi praktykami ”, powiedział Quah Ley Hoon, dyrektor naczelny Maritime and Port Authority of Singapore (MPA) podczas wirtualnego spotkania członków PAR.

PAR udostępnił deklarację Międzynarodowej Organizacji Morskiej oraz Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Portów i Przystani (IAPH), aby zmobilizować inne władze portowe do przyłączenia się do inicjatywy.

Źródło:
własne
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.