• <

Port Gdynia przedłuża współpracę z SeaData

ew

23.06.2020 10:35 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port Gdynia przedłuża współpracę z SeaData

Partnerzy portalu

Port Gdynia przedłuża współpracę z SeaData - GospodarkaMorska.pl

SeaData dostarcza dla Portu system monitoringu jakości powietrza i natężenia hałasu w porcie. Współpraca Portu Gdynia z gdyńskim start-up’em rozpoczęła w lipcu 2018 roku, kiedy to port zmagał się z intensywnymi epizodami pylenia węgla. Wdrożenie systemu stworzonego przez firmę SeaData oraz inne działania stosowane przez firmy zajmujące się przeładunkiem węgla pomogło zapobiec występowaniu podobnych zdarzeń.

W trakcie dotychczasowej działalności w Porcie Gdynia firma SeaData wzbogaciła dostarczany system o narzędzie generujące prognozę ryzyka pylenia materiałów sypkich oraz wystąpienia wysokich stężeń szkodliwych pyłów. Dodatkowo do systemu dodano szereg nowych funkcji, które były odpowiedzią na sugestie pracowników portu i ułatwiają im codzienną pracę.

W najbliższych miesiącach firma SeaData ma również dostarczyć dla portu informacyjne mapy akustyczne, biorące pod uwagę hałas wygenerowany przez transport oraz przemysł. Możliwe również, że nowe usługi oferowane przez start-up, czyli usługi związane z dronami oraz danymi satelitarnymi (więcej na ten temat: https://www.gospodarkamorska.pl/Porty,Transport/nowe-obszary-dzialalnosci-gdynskiej-firmy-seadata-%E2%80%93-dane-satelitarne-oraz-drony.html) również znajdą zastosowanie w Porcie Gdynia.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.