• <
gryfia_70lat

Port Gdynia podpisał umowę z Pelixar S.A.

sons

16.06.2020 13:41 Źródło: Port Gdynia

Partnerzy portalu

Port Gdynia podpisał umowę z Pelixar S.A. - GospodarkaMorska.pl

Port Gdynia, jako port podwójnego przeznaczenia port o kluczowym znaczeniu dla gospodarki i obronności państwa oraz gospodarz HNS, bezpieczeństwo traktuje jako sprawę priorytetową. Właśnie dlatego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa są wdrażane we współpracy ze specjalistami oraz dostosowywane do dynamicznie zmieniającego się otoczenia oraz nowych zagrożeń.

Podpisanie umowy z firmą Pelixar S.A., z Parku Naukowo – Technologicznego, jest sformalizowaniem współpracy ws. projektu pilotażowego wdrożenie Lotniczego Systemu Monitoringu spersonalizowanego na potrzeby Portu Gdynia. ZMPG S.A. zdecydował się na realizację przedsięwzięcia realizując długofalową strategię stworzenia unikalnego systemu bezpieczeństwa. Dron będzie nie tylko monitorował teren portu, wesprze portowych strażaków ale również ma posłużyć do monitorowania środowiska.

Dzięki innowacyjnemu systemowi załadunku i zrzutu dron zostanie też przetestowany w zakresie dostarczania niewielkich przesyłek z portu na statek stojący na redzie. Ponadto zadanie jest komplementarne z nawiązaniem współpracy z firmą APS oraz 43 Bazą Lotnictwa Morskiego w Gdyni ponieważ LSM, docelowo ma zostać oparty na systemie do zarządzania ruchem dronów (Drone Traffic Management, DTM). Realizacja tak ambitnego projektu w formie badawczo – rozwojowej sprawia, że Port Gdynia nie tylko wykorzysta najnowszą technologię do zabezpieczenia portu ale również wydatnie przyczyni się do zapewnienia warunków do jej rozwoju.

Realizowany program pilotażowy usytuuje Port Gdynia wysoko w hierarchii portów morskich świata.

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.