• <
gryfia_70lat

NYK przetestował zdalną nawigację na holowniku (wideo)

PMK

21.05.2020 20:18 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski NYK przetestował zdalną nawigację na holowniku (wideo)

Partnerzy portalu

NYK przetestował zdalną nawigację na holowniku (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Japoński armator NYK przetestował zdalną nawigację holownika w ramach projektu morskiego rządu japońskiego dotyczącego próby morskiej, którego celem jest ustanowienie wymagań niezbędnych do realizacji autonomicznych statków.

Test został przeprowadzony w zatoce Tokio przy użyciu holownika Yoshino Maru, obsługiwanego przez Shin-Nippon Kaiyosha Corporation, spółkę z Grupy NYK.

Holownik, wyposażony w zdalnie sterowany załogowy system, był obsługiwany zdalnie z centrum operacyjnego w mieście Nishinomiya w prefekturze Hyogo, oddalonym o około 400 kilometrów.

Podczas prób holownik był manewrowany przez około 12 kilometrów w Zatoce Tokio między obszarem Honmoku a obszarem portu Yokosuka.

- Operator w zdalnym centrum operacyjnym był w stanie korzystać z czujników i kamer do rozpoznawania otaczających warunków i stworzył plan trasy oraz plan działania. Operator podzielił się planami z kapitanem holownika, który następnie je zatwierdził - poinformowało NYK.

W przyszłości NYK i jego spółki grupy planują pracować nad przezwyciężeniem problemów komunikacji między statkami, które ujawniono podczas eksperymentu, i dalej ulepszać system.

NYK ujawniło, że zamierza rozpocząć testy zdalnej nawigacji z wykorzystaniem krajowych statków przybrzeżnych jeszcze w tym roku.

- Będziemy kontynuować współpracę z naszymi partnerami w celu opracowania technologii dla dużych statków w przyszłości - podsumowała firma.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.