• <

Linie wycieczkowe przedłużają zawieszenie rejsów do 15 września

PMK

21.06.2020 19:17 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Linie wycieczkowe przedłużają zawieszenie rejsów do 15 września

Partnerzy portalu

Linie wycieczkowe przedłużają zawieszenie rejsów do 15 września - GospodarkaMorska.pl

Międzynarodowe linie wycieczkowe przedłużyły zawieszenie rejsów z portów USA do 15 września w związku z trwającym kryzysem COVID-19 - ogłosiło w piątek stowarzyszenie Cruise Lines International Association (CLIA).

- Ze względu na bieżącą sytuację w USA związaną z COVID-19, linie wycieczkowe należące do członków CLIA postanowiły dobrowolnie przedłużyć okres zawieszenia operacji pasażerskich - poinformowało CLIA. - Obecny zakaz żeglugi wydane przez amerykańskie Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zakończy się 24 lipca i chociaż mieliśmy nadzieję, że działalność rejsowa może zostać wznowiona jak najszybciej po tej dacie, coraz bardziej jasne jest, że więcej czasu będą potrzebne do powrotu żeglugi.

- Chociaż jesteśmy przekonani, że przyszłe rejsy będą bezpieczne oraz w pełni odzwierciedlą najnowsze środki ochronne, uważamy również, że należy zachować ostrożność, aby zapewnić zdrowie naszych pasażerów i członków załogi. Dlatego postanowiliśmy przedłużyć zawieszenie działalności z portów USA do 15 września. Dodatkowy czas pozwoli nam również skonsultować się z CDC w sprawie środków, które będą odpowiednie dla ewentualnego wznowienia operacji rejsowych – dodało CLIA.

Dobrowolne zawieszenie dotyczy wszystkich członków stowarzyszenia, w tym marek Carnival Corporation, Royal Caribbean i Norwegian Cruise Line, trzech liderów rynku.

Carnival Cruise Line, która zawiesiła już rejsy do 30 sierpnia, powiedziała w oświadczeniu, że wie o tym ogłoszeniu i powiadomi gości oraz biura podróży o swoich planach w poniedziałek.

Royal Caribbean poprzednio zawiesiła żeglugę do 31 lipca, podczas gdy Norwegian miał wznowić żeglugę nie wcześniej niż 30 sierpnia.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.