• <

Kolejne wycieczkowce odwołują rejsy do Islandii

ew/Vísir

09.04.2020 09:43 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kolejne wycieczkowce odwołują rejsy do Islandii

Partnerzy portalu

Kolejne wycieczkowce odwołują rejsy do Islandii - GospodarkaMorska.pl

W marcu, do Islandii przypłynął pierwszy wycieczkowiec. Z kalendarza są jednak wykreślani kolejni armatorzy bowiem epidemia koronawirusa pokrzyżowała turystyczne plany. Już teraz wiadomo, że bieżąca sytuacja będzie miała długoterminowy wpływ na turystykę w tym kraju.

Gísli Gíslason, prezes portu Faxaflói, potwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że wiele statków, które miały przybyć do Islandii, już teraz odwołało rezerwacje. W tym roku zaplanowanych było 189 zawinięć, z czego już 26 wycieczkowców anulowało swoje przybycie.

„Oczekujemy, że odwołań rezerwacji miejsc w porcie przez statki wycieczkowe będzie więcej. Prawie wszystkie statki stoją w dokach w Europie. Mamy nadzieję, że niebawem otrzymamy informacje dotyczące planów firm wycieczkowych. Jeżeli chodzi o maj i czerwiec, to nie jesteśmy optymistami” – powiedział Gísli.

W związku z dynamiczną sytuacją, tamtejsze władze pracują nad nową strategią działania. Jeśli dany wycieczkowiec będzie chciał przypłynąć do portu, jego pracownicy będą musieli wcześniej wysłać świadectwo zdrowia, które będzie rozpatrywane przez służby celne i Straż Przybrzeżną.

Więcej: TUTAJ

Marta Magdalena Niebieszczanska / Vísir

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.