• <
gryfia_70lat

Kładka na Wyspę Spichrzów zostanie na dwa dni otwarta dla spacerowiczów

ew

23.12.2019 09:59 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kładka na Wyspę Spichrzów zostanie na dwa dni otwarta dla spacerowiczów

Partnerzy portalu

Kładka na Wyspę Spichrzów zostanie na dwa dni otwarta dla spacerowiczów - GospodarkaMorska.pl

Przez dwa dni - 24 i 25 grudnia - kładka, która na stałe połączy Główne Miasto z Wyspą Spichrzów otwarta zostanie dla pieszych. Warto wybrać się w te dni na spacer i skorzystać z udostępnionej kładki, ponieważ jej oficjalne otwarcie zaplanowane jest dopiero na kwiecień 2020 roku.

Kładka, która otwarta zostanie dla pieszych w Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia znajduje się na wysokości ul. Św. Ducha. W kwietni 2020 roku na stałe połączy Główne Miasto z Wyspą Spichrzów. Spacerowicze po raz pierwszy będą mogli postawić na niej nogę 24 grudnia, o godz. 10.00. Kładka będzie otwarta tego dnia przez 6 godzin. Takie same godziny otwarcia kładki obowiązywać będą 25 grudnia.

Kładka łącząca ul. Św. Ducha z Wyspą Spichrzów jest długa na 57 metrów i szeroka na 4,5 metra. W odróżnieniu od kładki znajdującej się na Wyspie Ołowiance, nowy obiekt jest obrotowy.

Formalnie kładka nadal traktowana jest jako plac budowy, ponieważ wykonawca nie otrzymał jeszcze pozwolenia na użytkowanie. Fakt ten uniemożliwia przekazanie obiektu do miasta. Podczas dwóch dni, podczas których kładka będzie otwarta dla spacerowiczów, o ich bezpieczeństwo mają zadbać ochrona i pracownicy wykonawcy.

Kładka jest jedną z inwestycji realizowanych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego przez spółkę Granaria Development Gdańsk, która zabudowuje północny cypel Wyspy Spichrzów.

Źródło:
gdansk.pl

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.