• <
siemens_gamesa_2022

Zakończenie sporu związkowców z DCT Gdańsk

PMK

21.04.2016 16:56 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Zakończenie sporu związkowców z DCT Gdańsk

Partnerzy portalu

Zakończenie sporu związkowców z DCT Gdańsk - GospodarkaMorska.pl

Zarząd DCT Gdańsk zawarł z Komisją Zakładową NSZZ „Solidarność” porozumienie kończące spór zbiorowy. Jest w nim zawarty pakiet gwarancji pracowniczych na okres trzech lat. Wynegocjowane zostały też podwyżki – 200 złotych w tym roku i sto złotych w roku przyszłym. Uległ tez modyfikacji system premiowy. Najwyższe premie mają wynosić do 700 zł. Przewidziany został tez dodatek za pracę w dniach świątecznych.
 
- Podpisanie układu kończy etap długotrwałych negocjacji. Jest to pewien rodzaj satysfakcji. Łatwo nie było. Wręcz przeciwnie. Mam nadzieję, że teraz współpraca będzie przebiegała poprawnie – mówi Adam Piotrowski, przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” w DCT Gdańsk SA.
 
Porozumienie w części, w której chodzi o podwyżki płac, obejmie ok. 450 pracowników zatrudnionych przy przeładunkach.

- Przyjęte rozwiązania pozwalają wierzyć, że DCT Gdańsk będzie nadal mogło skutecznie konkurować z największymi terminalami kontenerowymi w Europie - czytamy w oświadczeniu DCT Gdańsk.

Porozumienie oznacza koniec trzyletniego sporu między terminalem, a jego pracownikami. Dokerzy pikietowali między innymi w Londynie, Frankfurcie czy Luksemburgu. Miało to  zwrócić uwagę społeczności międzynarodowej na problem polskich dokerów. Protestujący domagali się podwyżki wynagrodzenia zasadniczego oraz umowy o pracę na czas nieokreślony z pracownikami, których staż pracy w firmie wynosi co najmniej dwa lata.

 

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.