• <
gryfia_70lat

TUI Cruises z zamówieniem na dwa wycieczkowce o napędzie LNG

PMK

15.07.2018 17:35 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski TUI Cruises z zamówieniem na dwa wycieczkowce o napędzie LNG

Partnerzy portalu

TUI Cruises z zamówieniem na dwa wycieczkowce o napędzie LNG - GospodarkaMorska.pl

TUI Group i Royal Caribbean Cruises złożyły zamówienie w stoczni Fincantieri na dwa wycieczkowce o napędzie LNG dla swojej wspólnej linii wycieczkowej TUI Cruises.

Dwie identyczne jednostki zostaną zbudowane w zakładzie włoskiej stoczni Fincantieri w Monfalcone. Ich dostawa jest planowana na 2024 i 2026 rok.  Powiększy to flotę TUI Cruises do 9 statków.

Z tonażem rzędu 161 tys. ton będzie to największa jednostka morska, która kiedykolwiek powstała we Włoszech.

- Dzięki nowej klasie statków odpowiadamy na życzenia naszych gości i tworzymy ofertę, która również przyciągnie nowych pasażerów - powiedział Wybcke Meier, dyrektor generalny TUI Cruises. - Decyzja o budowie dwóch nowych niskoemisyjnych wycieczkowców jest logiczną kontynuacją naszej strategii ochrony środowiska

Giuseppe Bono, dyrektor generalny Fincantieri, skomentował: "Będą to największe statki kiedykolwiek zbudowane we Włoszech. Udowodniliśmy, że po raz kolejny możemy zapewnić rynkowi najlepsze połączenie niezawodności i innowacji.

TUI Cruises z siedzibą w Hamburgu zostało założone w 2008 roku jako joint venture pomiędzy TUI Group, światowym liderem branży turystycznej, a globalną linią rejsową Royal Caribbean Cruises Ltd. Firma specjalizuje się w niemieckojęzycznym rynku wycieczkowym i wprowadzi dwa nowe statki w 2019 i 2023 roku o łącznej pojemności około 18.800. Te dwa statki zostały zamówione w Meyer Turku w Finlandii.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.