• <
BOTA_2023

Tim Hollaway dołączył do zarządu CTL Logistics sp. z o.o.

mk

06.04.2016 05:44 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Tim Hollaway dołączył do zarządu CTL Logistics sp. z o.o.

Partnerzy portalu

Tim Hollaway dołączył do zarządu CTL Logistics sp. z o.o. - GospodarkaMorska.pl

Tim Hollaway jest związany z branżą przewozów kolejowych w Polsce od 2004 roku. Pełnił min. przez 10 lat funkcję CEO Rail Polska Sp. o.o. oraz współtworzył Związek Niezależnych Przewoźników Kolejowych (ZNPK) - zrzeszenie kolejowych przedsiębiorstw transportowych i logistycznych, którego celem jest ochrona wolnej konkurencji rynku kolejowych przewozów towarowych.  

Tim Hollaway posiada 20 letnie doświadczenia w zarządzaniu w różnych obszarach sektora kolejowego. Specjalizował się w rozwoju transgranicznych przewozów na linii Niemcy - Polska oraz międzynarodowych i krajowych przewozach intermodalnych.

Przed pracą w Polsce był zatrudniony jako Dyrektor ds. rozwoju biznesu w brytyjskiej spółce zarządzającej infrastrukturą kolejową ze szczególnymi obowiązkami związanymi z rozwojem działalności międzynarodowej.  Brał udział min. w 2001 r. w prywatyzacji estońskich linii kolejowych  pełniąc funkcje członka Rady Nadzorczej oraz przewodniczącego Komisji ds. Audytu.

Przed pracą w kolei Tim Hollaway był zatrudniony w sektorze lotniczym, w obszarze sprzedaży i marketingu pasażerskich komercyjnych linii lotniczych, a także w obszarze działalności związanej z obsługą techniczną statków powietrznych.

Tim jest absolwentem Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz stypendystą Fundacji Sloana (Sloan Fellow) w London Business School.  Jest żonaty i ma dwie córki.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.