• <
smartre_2023

Rośnie konkurencja dla polskich portów. Zakończono wielki projekt w porcie Ryga

20.11.2015 14:35 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Rośnie konkurencja dla polskich portów. Zakończono wielki projekt w porcie Ryga

Partnerzy portalu

Rośnie konkurencja dla polskich portów. Zakończono wielki projekt w porcie Ryga - GospodarkaMorska.pl

16 listopada otwarto największy projekt infrastrukturalny w historii niepodległej Łotwy. Do użytku oddany został wielki terminal masowy na wyspie Krievu w porcie Ryga.

Kompleks składa się z czterech nabrzeży dla masowców o łącznej długości 1,180 metrów (i głębokości 15,5 metra) oraz potrzebnej infrastruktury drogowej, kolejowej i komunikacyjnej. Przepustowość terminala będzie wynosić 20 mln ładunków masowych rocznie. Inwestycja kosztowała aż 133,6 mln euro.

Projekt rozpczął się już w 2006 roku. Tyle czasu było potrzeba na sporządzenie rzetelnych analiz środowiskowych, sporządzenie projektu technicznego i pozyskanie środków z Unii i wreszcie samą budowę.

- To miejsce, które jeszcze 10 lat temu ktoś nazwałby nieużytkiem, jest teraz nowoczesnym terminalem na równi z portami na ałym świecie. W powstanie inwestycji swoje siły włożyli wszyscy pracownicy naszego portu jak i generalny wykonawca, firma BMGS S. - czytamy w oświadczeniu zarządu portu.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.